Euro Basket 2017 grup maçları Ülker Sports Arena'da

Metehan Nazlı
156 kere okundu

Spor

Euro Basket 2017 grup maçları Ülker Sports Arena'da - Spor Haberleri

Euro Basket 2017'de oynanacak grup karşılaşmalarına Abdi İpekçi Arena ev sahipliği yapacaktı. Ancak daha sonra alınan karar Euro Basket'te Fenerbahçe'nin sahası Ülker Sports Arena grup maçlarına ev sahipliği yapacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada 31 Ağustos - 7 Eylül tarihleri arasında ülkemizde düzenlenecek Eurobasket 2017 organizasyonu öncesinde Türkiye Basketbol Federasyonu ve FIBA heyetinin, organizasyonun detaylarını görüşmek üzere bir araya geldiği söylendi.

Açıklamanın devamı şu şekilde:

"Turnuvada grup karşılaşmalarına Abdi İpekçi Spor Salonu'nun; final grubu maçlarının da Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanmasına karar verilmişti. Ancak TBF ve FIBA tarafından yapılan toplantı ve çalışmalar sonrasında grup maçlarına ev sahipliği yapması planlanan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yerine, basketbol severler için daha iyi şartlar sağlayan, daha iyi basketbol deneyimi sunan, pazarlama koşullarının şampiyonaya katacaklarının pozitif yönde olması, yüksek kapasite, dinamik ve iyi atmosfer sunması gibi imkanlar nedeniyle Fenerbahçe Arena'da oynanmasına karar verildi. Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri, organizasyon komitesine de bu yönde bir öneride bulundu. Teklifi değerlendiren FIBA Yönetim Kurulu, bugünkü toplantısında grup karşılaşmalarının Fenerbahçe Arena'da oynanmasına karar verdi. Eurobasket 2017 biletleri ve paket satışlarıyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde bilgilendirme yapılacaktır.".


Spor Haberleri

Yorum