Fabregas için Fenerbahçe iddiası

Serhat Ramay
294 kere okundu

Fenerbahçe

Fabregas için Fenerbahçe iddiası | Futbol - Fenerbahçe Haberleri

Barcelona'dan Chelsea'ye transfer olan Cesc Fabregas'ın sonraki durağı Fenerbahçe mi olacak? Başkan Aziz Yıldırım, İspanyol orta saha Fabregas'ı transfer etmek için çalışmalara başladı.

Fenerbahçe, Chelsea’nin İspanyol yıldızı Cesc Fabregas’ın transferini yüzde 50 oranında bitirdi. 29 yaşındaki orta saha, İngiliz takımından yıllık 8.8 milyon pound alıyor. Fenerbahçe, Chelsea’ye “Sezonun ikinci yarısındaki alacakları karşılığında Fabregas’ı bize kiralayın” dedi. Bu anlaşmayla Chelsea, 4.4 milyon poundluk mali yükten kurtuluyor ve Fabregas da oynayabileceği bir takıma geliyor. Chelsea kiralama bedeli ödenmeden Fabregas’ın kiralanmasına sıcak bakıyor.

FABREGAS İÇİN VAN PERSIE DEVREDE

Geriye Fabregas’ın ikna edilmesini içeren yüzde 50’lik kısım kaldı. Bu noktada devreye Robin Van Persie giriyor. Fabregas ile RVP, Arsenal’de birlikte oynadı. Aralarından su sızmıyordu. Fabregas, Van Persie faktörü nedeniyle Fenerbahçe’ye sıcak bakabilir. Hollandalı yıldızın gerekirse Fabregas’a Fenerbahçe için olumlu referans vermesi bekleniyor.


Fenerbahçe Haberleri

Yorum