Facebook ve Messenger'a 2 GB RAM şartı

Alaattin Han
205 kere okundu

Teknoloji

Facebook ve Messenger'a 2 GB RAM şartı - Teknoloji Haberleri

Windows 10 mobile ekosistemi içerisinde Facebook ve Facebook Messenger uygulamaları için minimum sistem gereksinimleri artırıldı.

Facebook ve Messenger uygulamaları, windows 10 Mobile ekosistemi içerisinde çok da optimize çalışmayan uygulamalar arasında yer almaktaydı. Facebook ve Facebook Messenger uygulamaları için minimum sistem gereksinimleri artırıldığı ortaya çıktı.


Yayınlanan sistem gereksinimlerine göre artık hem Facebook, hem de Messenger uygulamaları Windows 10 Mobile üzerinde minimum 2 GB RAM olarak talep ediliyor.

Facebook ve Messenger'a 2 GB RAM şartı

Lumia 950 gibi üst sınıf akıllı telefon sahipleri yeni gereksinimlerde sorun yaşamayacak ama orta sınıf Windows Phone kullanan pek çok kişinin başının ağrıyacağı, iki uygulamayı kullanırken problemlerle karşılaşacağı açıkça görülüyor.

Windows Phone uygulamaları için minimum sistem gereksinimleri artırıldı


Facebook ve Messenger uygulamaları hala 2 GB RAM altı telefonlarda çalışmaya devam edecek olsa da, yapımcılar minimum sistem gereksinimlerini artırarak en azından yavaş açılma ve cevap vermeme sorunu yaşayan kullanıcılara mantıklı bir açıklama yapmayı planlıyorlar.


Teknoloji Haberleri

Yorum