Fatih Terim Arda Turan için son kararını verdi

Serhat Ramay
262 kere okundu

Spor

Fatih Terim Arda Turan için son kararını verdi - Spor Haberleri

Başarısızlıkla sonuçlanan EURO 2016 macerasının ardından araları açılan Fatih Terim ile Arda Turan ikilisi hakkında flaş gelişme.

Milli takımın oynadığı maçların bile önüne geçen Fatih Terim ile Arda Turan arasındaki gerginlik sona mı eriyor? Terim'in Barcelona'da forma giyen Arda hakkındaki son kararını verdiği iddia edildi.

Fatih Terim Hırvatistan ve Rusya ile oynanan hazırlık maçlarında milli takımın pekçok as oyuncusunun yanında Arda Turan'ı da çağırmayınca bu ülkede büyük olay olmuştu. İşte bu flaş gelişmenin ardından 2 Eylül’de A Milli Takım kafilesi Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmişti.

Erdoğan'ın Terim'e Arda için ricade bulunduğu iddia edilmişti

Erdoğan’ın Türkiye Futbol Direktörü Terim ile kısa süren özel bir görüşme yaptığı ve “Polemikler milli takımı yıpratır. Arda kararınızı gözden geçirmenizi rica ediyorum” dediği öne sürülmüştü.

8 maçta 8 gol ve 4 asistle Barcelona'da formunun zirvesine çıkan Arda Turan için milli takım kapısının yeniden aralandığı konuşuluyor. Meselenin kişisel olarak algılanmaması için Terim’in 6 Ekim’de Ukrayna, 9 Ekim’de de İzlanda ile oynanacak 2018 Dünya Kupası eleme maçlarına Arda Turan'ı davet etmesi bekleniyor.


Spor Haberleri

Yorum