Fatih Terim'den Kosova maçı açıklaması

Oğuzhan Hacıoğlu
413 kere okundu

Spor

Fatih Terim'den Kosova maçı açıklaması - Spor Haberleri

Fatih Terim Kosova maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kosova maçı dışında hiçbir konuya cevap vermeyeceğini açıklayan Fatih Terim kaptanlık ve takımın gidişatını için olumlu konuştu.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, milli futbolcular Okay Yokuşlu, Cengiz Ünder ve Kaan Ayhan ile birlikte 2018 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda yarın Kosova ile oynayacağımız maç öncesi basın toplantısı düzenledi. İşte Fatih Terim'in açıklamaları: "Yarın çok önemli bir maçımız var. 24 saat kala maça Kosova maçının dışında hiçbir soruya cevap vermeyeceğim. Maçtan sonra ne isterseniz sorabilirsiniz. İmkanımız olursa konuşabiliriz ki basın toplantısı var. Her maç çok önemli. Her rakip saygı duyulacak bir rakip. Bizim de en ufak sıkıntıya tahammülümüz yok. Bundan evvelki düştüğümüz o tuzağa müsade etmek istemiyorum. Yarın maçtan sonra dediğim gibi konuşuruz."

"Kadroya giremeyen 4 kişiyi açıklamayacağım. Bu gece 23.00'e kadar listeyi vermek zorundayız. Antrenmandan sonra belli olur. 1-2 sıkıntılı oyuncumuz var. Bazı mevkilerde fazla alternatifimiz var. İyi bir 27 kişiyle başladık. Gönül isterdi ki devam edelim ama görünen bu."

"Hırvat beraberliği ile önemli bir puanla başlayıp sonra galip gelememek istemediğimiz bir şey. Realist gözle bakacak olursak Ukrayna ile 2-0'dan 2-2 yapmak başarılı, kendi sahamızda kazanamamak başarısızlık. İzlanda'yı yenemememiz doğal karşılanabilir. EURO 2016'ya gitmenin başarısını yaşayamadık. Çok önemli bir başarıydı. Hollanda'nın olmadığı bizim olduğumuz bir turnuva... Uzun zamandır galip gelemiyoruz. Umut edelim yarın buradan başlarız. Biz 3 puan aldıkça yukarıdaki yerimizi alacağız. Bizim bu Hırvat maçının beraberliği, İzlanda maçının mağlubiyeti... En önemli 2 deplasmanı atlatmış bulunuyoruz. En önemlisi evimizde kaybettiğimiz 2 puan. O yüzden olaya böyle bakalım. Umarım yarın galibiyetlere başlarız. Bundan sonraki maçlar için hem moral hem puan olarak devamı gelir."

MİLLİ TAKIMIN KAPTANI KİM OLACAK?

Milli takımda yer alan tecrübeli futbolcuların sayısının artmasının ardından A Milli Takım teknik direktörü Fatih Terim konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: "Takım içinde böyle bir sıkıntı yok. Arda daha fazla milli olduğu için olmuştu. Mehmet, Arda sırayla gidiyor. Bir sıkıntı yok yani."

"Almanya ve diğer ülkelere olan ilgi alakamız biliniyor. Bunların başında Tolgay var. Daha önce oynamadı A takımda. Daha önceden Almanya'yı seçtiği için bizde oynama şansı yoktu. Tolga ve yakınlarıyla konuştuk. İsteğim bizde oynaması. Kerem bir an evvel tercihini yapmalı. 1-2 oyuncu daha var, şimdilik söylemeyeyim. Oyuncuların çok uzun süredir hukuki işlemlerini bekliyoruz. "


Spor Haberleri

Yorum