Fenerbahçe Aykut Kocaman'ı istiyor

Serhat Ramay
197 kere okundu

Spor

Fenerbahçe Aykut Kocaman'ı istiyor - Spor Haberleri

Fenerbahçe Kulübü'nden gelen son bilgilere göre yönetim yeniden Aykut Kocaman ile çalışmayı istiyor.

Takımı başarılı çalıştırıcıya emanet etmek için girişimler başladı. Aziz Yıldırım, Konyaspor Başkanı Ahmen Şan ile temasa geçti. Ali Yıldırım ise Aykut Kocaman’ı ikna edecek.

Yöneticilerin büyük bir bölümünün isteği doğrultusunda yeni teknik direktör için ilk aday Aykut Kocaman oldu. Sarı-Lacivertliler, geçtiğimiz sezon Konyaspor’a tarihinin en başarılı dönemlerinden birini yaşatan 51 yaşındaki teknik adam için harekete geçti. Aziz Yıldırım, Yeşil-Beyazlılar ile 2018’e kadar sözleşmesi bulunan Kocaman için başkan Ahnmet Şan ile temasa geçti. Yıldırım, başarılı teknik adamı istediklerini iletip, şartlarını sordu. Şan, hocalarını bırakmak istemediklerini ancak son sözün Aykut Kocaman’da olduğunu söyledi.

Kocaman, Konya’yı düşünüyor

Başarılı teknik adamı ikna etme görevi ise, yakın arkadaşı Ali Yıldırım’ın. Asbaşkan Yıldırım, Fenerbahçe’nin şu anda kendisine çok ihtiyacı olduğunu söyleyip, Aykut Kocaman’a teklif yapacak. Başarılı teknik adam için Sarı-Lacivertliler’in yeri çok ayrı. Ancak 51 yaşındaki çalıştırıcı, kendisine güvenen, tüm imkanları sağlayan Konyaspor’u zor durumda bırakmak istemiyor. Ayrılma kararı alsa bile, Yeşil-Beyazlılar’ı üzmeden, en iyi şekilde yolları ayırmayı hedefliyor.

Aykut Kocaman Fenerbahçe'ye 2010-11 sezonunda Süper Lig şampiyonluğu yaşatmıştı.


Spor Haberleri

Yorum