Fenerbahçe Dick Advocaat için kararını verdi

Serhat Ramay
167 kere okundu

Fenerbahçe

Fenerbahçe Dick Advocaat için kararını verdi | Futbol - Fenerbahçe Haberleri

Alanyaspor maçının ardından yaptığı sansasyonel açıklamalarla tartışma konusu olan teknik direktör Dick Advocaat için Fenerbahçe yönetimi kararını verdi.

Kadıköy'de "Yönetim istifa" sesleri yükselse de, Advocaat maç sonunda "Yönetim benden iyisini bulacaksa hemen yarın bunu yapabilirler, ben kendim için değil kulüp için buradayım" diyerek yönetime bir mesaj yollasa da, sarı-lacivertli yönetim radikal bir karar eşiğinde değil.

Yönetimden Advocaat'a tam destek

Hatta yöneticilerin maçı izlerken yakınındakilere "Son vuruşları Advocaat mı yapacak, şutu Advocaat mı çeksin, son pasları biz mi sahaya girip verelim" şeklinde serzenişlerde bulundukları öğrenildi.

Dick Advocaat iyi bir adam

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Dick Advocaat'dan övgü dolu sözlerle bahsetmişti. Hollandalı teknik adamın herkese saygı duyduğunu vurgulayan Uslu, 7 Ekim'de basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda; "Advocaat, adam. Adam gibi adam. İyi antrenör, kötü antrenörün dışında Fenerbahçe için önemli olan iyi adam olması. Nasıl Aykut Kocaman iyi bir adam, bu da adam. Efendi birisi. Adam, 'hazır olmadan hemşeriyi oynatmam' diyor. Başarılı olmak, yalnız O'nun veya Fenerbahçe'nin elinde değil. Başarılı olmanın 7 koşulu var. İkisini söyleyeceğim. Birincisi, herkese eşit muamele yapılması lazım. Fenerbahçe Futbol Takımı'na eşit muamele yapılmıyor. Net. Kimin yapmadığını bilemem. Federasyondur, hakemdir veya odur budur... İkincisi, Advocaat, rakip antrenörlerle eşit şartlarda başlamadı. Sezon öncesi geçirmedi. Sezon başladıktan sonra göreve geldi" şeklindeki sözleriyle Advocaat'ın arkasında olduklarını ve Hollandalı hocaya güvendiklerini dile getirmişti.

Stoch şut çekmesi gerekinken yan pas yaptı

Edinilen bilgilere göre Emenike'nin oyundan alınışının nedeni ileride baskı yapmaması. Aytemiz Alanyaspor maçında skor 1-1 iken 64'te oyundan çıkarılan Emenike'nin hocasını dinlemediği ortaya çıktı. Advocaat'ın "sürekli ileride rakibe baskı yap" dediği Emenike bunu bu maçta başaramadı. Stoch'u oyuna alırken "senden şut çekmeni istiyorum" dediği öğrenilen Advocaat'a karşılık Slovak oyuncu da kendisini oyuna kaptırdı ve sürekli yan paslarla kaleden uzak oynadı. Volkan Şen'in ise son paslar ve son vuruşlardaki tutarsızlığı saç baş yolduruyor. Takımı öne ve hızlı taşıyan tek isim gibi gözüken Volkan hem şanssızlıklar yaşıyor hem de son kararlardaki isabetsizliği takımı olumsuz etkiliyor. Çalışkanlığı ve hırsı böylece boşa gitmiş oluyor. Aytemiz Alanyaspor maçında forvet oyuncularından sadece V.Persie istenilen taktik düzene uydu. Emenike'nin yanında oyuna başlayan Persie, dakikalar ilerleyip forvete top aktarma sancısı yaşanınca Advocaat'ın talimatıyla biraz geri geldi ve orta alandaki paslaşma trafiğine yardım etmeye çalıştı.


Fenerbahçe Haberleri

Yorum