Fenerbahçe e-spor takımı resmen kuruldu

Alaattin Han
182 kere okundu

Teknoloji

Fenerbahçe e-spor takımı resmen kuruldu - Teknoloji Haberleri

Fenerbahçe e-Spor ya da tam ismiyle 1907 Fenerbahçe e-Spor kulübünün kurulduğunu resmi olarak kamuoyuna açıkladı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, yeni eSpor takımları 1907 Fenerbahçe'yi kamuoyuna duyurdu. 2015'te e-Spor takımını kuran Beşiktaş'ın ardından, Fenerbahçe de e-Spor camiasına giren ikinci büyük Türkiye kulübü oldu.

Türkiye'nin en çok taraftara sahip olan spor kulüplerinden biri olan Fenerbahçe, League of Legends takımıyla, Türkiye profesyonel liginde mücadele etmeye hazırlanıyor.

Fenerbahçe e-spor takımı resmen kuruldu

Dünya çapında büyük kulüpler teker teker e-Spor alanında kendilerini öne çıkartacak hamleler yapmaya devam ediyorlar. Hatta bu isimler arasında basketbolun efsane isimlerinden Shaquille O’Neal ve Echo Fox'un yatırım yaptığı NRG Esports gibi takımlar da bu duruma dahil.

Fenerbahçe, League of Legends takımıyla, Türkiye profesyonel liginde

League of Legends ile e-Spor dünyasına giren 1907 Fenerbahçe aynı zamanda ezeli bir rekabeti dijital ortama taşımış oldu. Riot Games tarafında Hasan Çolakoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu, Fenerbahçe'nin eSpora katılmasının, Türkiye’de daha profesyonel esporcuların yetişmesi, esporun daha geniş kitlelere ulaşması ve uluslararası arenada daha büyük başarılara ulaşabilmemiz için çok önemli bir atılım olarak nitelendirdi.


Teknoloji Haberleri

Yorum