Fenerbahçe, Konyaspor ve Osmanlıspor'un rakipleri belli oldu

Serhat Ramay
200 kere okundu

Spor

Fenerbahçe, Konyaspor ve Osmanlıspor'un rakipleri belli oldu - Spor Haberleri

UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara alan Fenerbahçe, Konyaspor ve Osmanlıspor'un rakipleri belli oldu.

Fenerbahçe A Grubu'na, Atiker Konyaspor H Grubu'na ve Osmanlıspor L Grubu'na düştü. Çift maçlı lig usulü oynanacak grup maçları sonunda ilk 2 sırada yer alan takımlar, Şampiyonlar Ligi'nden 3. olup gelen 8 takımla birlikte son 32 turuna kalacak. Maçlar 15 Eylül, 29 Eylül, 20 Ekim, 3 Kasım, 24 Kasım ve 8 Aralık'ta oynanacak.

MAHMUT USLU: ŞAMPİYONLAR LİGİ GİBİ BİR GRUBA KALDIK

Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, UEFA Avrupa Ligi A Grubu’nda eşleştiğimiz Manchester United (İngiltere), Feyenoord (Hollanda) ve Zorya Luhansk (Ukrayna) ile değerlendirmede bulundu.

Kura çekiminin ardından Fenerbahçe Televizyonuna canlı telefon bağlantısıyla açıklamalarda bulunan Mahmut Uslu şunları söyledi:

”Şampiyonlar Ligi’ne kalamadık ama Şampiyonlar Ligi gibi bir gruba katıldık. Burada zor grup, zayıf grup diye söyleyemeyiz. Onun için Türkiye’deki bütün maçları kazanacağız. Önemli olan ilk ikiye girebilmek. İnşallah başaracağız. Biliyorsunuz Şampiyonlar Ligi’nde 3 Temmuz öncesi ilk 8’lere giriyorduk ve çok önemli takım haline gelmiştik. Aykut Kocaman’ın döneminde Avrupa Ligi’nde ilk 4’e kaldık. Biraz şansımız olsaydı final oynayabilirdik. Buralara gidiyorsanız zaten zayıf takım yok. Grupların bazen böyle kuvvetli olması avantajlı olabiliyor. Geçen sene Braga çıkınca sevinmiştik ama elenmiştik. Bu işler belli olmuyor. Yeni antrenörümüz ve özellikle İstanbul’da taraftarlarımızla bu işi bitirmemiz lazım. “


Spor Haberleri

Yorum