Fenerbahçe'ye şok

Metehan Nazlı
169 kere okundu

Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye şok | Futbol - Fenerbahçe Haberleri

Ligin 11. haftasında oynadığı Galatasaray derbisini 2-0'la geçen Fenerbahçe PFDK'ya sevk edildi ve Beşiktaş derbisinin bilet satışları durduruldu.

Ligin ilk 3 karşılaşmasında sadece 1 puan alabilen, ancak son 8 karşılaşmada 6 galibiyetle zirveye tekrar ortak olan Fenerbahçe, bu performansını Galatasaray derbisinde de gösterdi. Ezeli rakibini 2-0'la deviren Fenerbahçe'ye PFDK'dan kötü haber geldi.

Sarı Lacivertli ekip "kötü ve çirkin tezahürat" ile birlikte "merdiven boşuluklarının dolu olması" sebebiyle Disiplin'e sevk edildi. Fenerbahçe bu kararın ardından resmi internet sitesinden açıklama yaınladı ve Beşiktaş maçı biletleri satışının durdurulduğunu bildirdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün açıklaması şu şekilde:

20.11.2016 tarihinde stadımızda oynanan Fenerbahçe - Galatasaray müsabakası sonrasında kulübümüz "Çirkin ve kötü tezahürat" sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından, Futbol Disiplin Talimatı'nın 53.maddesi tahtında PFDK'ya sevk edilmiştir.

Hukuk Kurulumuz, konuyla ilgili gerekli yazılı savunmayı yapacak olmakla birlikte, PFDK'nın vereceği karara kadar Fenerbahçe - Beşiktaş maçının bilet satışı durdurulmuştur.

PFDK'nın vereceği karar sonrasında kulübümüz tarafından bilet satışı hususunda yeni açıklama yapılacaktır. Bu ana kadar bilet satın alan taraftarlarımız, verilecek karar sonrasında herhangi bir hak kaybına uğramayacak, duruma uygun şekilde gerekirse Passolig kartlarına geri yükleme yapılacaktır.


Fenerbahçe Haberleri

Yorum