FETÖ yurdunda arkası görünmeyen özel cam odanın ne işi var?

Serhat Ramay
163 kere okundu

Türkiye

FETÖ yurdunda arkası görünmeyen özel cam odanın ne işi var? - Türkiye Haberleri

Zirve Üniversitesi'ne bağlı yurtlarda FETÖ üyelerinin gizli toplantılar yaptığı odalar ortaya çıktı.

FETÖ ile bağlantısı nedeniyle kapatılarak Gaziantep Üniversitesi bünyesine geçen Zirve Üniversitesi'nin 15 Temmuz Yerleşkesi ismi verilmişti. Kampüsün içinde yer alan ve alana hakim bir noktaya yapılan 12 katlı öğrenci yurdu daha önce polis ekipleri tarafından arandı, bazı evraklara el konuldu. Binanın tamamen temizlenmesinin ardından Rektör Gür, binada bulunan gizli odaları basın mensuplarına göstererek bilgi verdi.

Öğrenciler için yapılan yurdun son katının FETÖ mensupları tarafından kozmik oda gibi kulanıldığı öğrenildi. Bu özel kata bir asansör vasıtasıyla çıkılabiliyor. Modern mimariye göre dizayn edilen toplantı odasında arkası görünmeyen bir de cam alan mevcut.

ÖZEL KAT DÜZENLENEREK ÖĞRENCİLERE TAHSİS EDİLDİ

İncelemenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Gür, yurdun tamamen temizlendiğini ve yeni dönem gelecek olan öğrencilere tahsis edildiğini söyledi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Gür, FETÖ üyelerinin yıllarca milletten himmet adı altında topladıkları paraı kendi çıkarları için harcadıklarını ifade etti.

Gür, "Genelde bütün yurtlarında bu konsept hep var. Orada dikkatimizi çeken bir camlı bölme var. Buranın önünde çok lüks bir toplantı salonu var ve arka tarafta da sizin gördüğünüz ama içeridekilerin dışarıyı göremediği çok özel dizayn edilmiş konseptte sorgu odası gibi bir yer gözüküyor. Yani bunlar normal bir yurtta niye olur. Ama biz şunu biliyoruz. Adana, Mersin, Hatay Kahramanmaraş, Diyarbakır, Malatya, Şanlıurfa, Kilis ve bunun gibi 12 ilin ana kumanda merkezi zaten Gaziantep'ti ve bunların toplantıları da bu üniversitede yapılıyordu. Biz de ileride '15 Temmuz hep hatırlansın' diye buranın adını 15 Temmuz yerleşkesi yaptık." dedi.


Türkiye Haberleri

Yorum