FETÖ'cü Enes Kanter'in babasına ihraç

Serhat Ramay
227 kere okundu

Spor

FETÖ'cü Enes Kanter'in babasına ihraç - Spor Haberleri

NBA oyuncusu FETÖ'cü Enes Kanter'in profesör babası görevden uzaklaştırma cezası aldı.

Enes Kanter'in babası da ihraç edildi!

Toplam 10 bin 131 kişi kamu görevinden uzaklaştırıldı. Enes Kanter'in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter de görevden uzaklaştırılan isimler arasında yer aldı.

Yayımlanan yeni kararnameyle, “terör örgütlerine veya MGK’ca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen” 10 bin 131 personel ihraç edildi. Görevden ihraç edilenler arasında Genelkurmay imamı firari Adil Öksüz, Enes Kanter'in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda astsubay Ömer Halisdemir'in vurduğu darbeci general Semih Terzi'nin doktor olan eşi Nazire Terzi de kamudan ihraç edildi.

Resmi gazete'de yayımlanan 675 sayılı KHK ile bazı bakanlıklar ve bağlı kuruluşlar ile bazı kamu kurumlarından toplam 10 bin 131 kişi kamu görevinden çıkarıldı. Fethullahçı Terör Örgütü'nün önemli isimlerinden biri olan Adil Öksüz, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki görevinden ihraç edildi.

PROF. DR MEHMET KANTER DE İHRAÇ EDİLDİ

ABD'nin ünlü NBA liginde basketbol oynayan ve FETÖ yanlısı tweetleri ile tepki toplayan Enes Kanter'in babası Medeniyet Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet Kanter son KHK ile ihraç edildi. Prof. Kanter daha önce kamuoyuna bir açıklama yaparak oğlu Enes Kanter'i evlatlıktan reddettiğini açıklamıştı.


Spor Haberleri

Yorum