FETÖ'cü iş adamı Fikret İnan'ın adasına el konuldu

Serhat Ramay
192 kere okundu

Türkiye

FETÖ'cü iş adamı Fikret İnan'ın adasına el konuldu - Türkiye Haberleri

FETÖ'den tutuklanan ünlü iş adamı Fikret İnan'ın 32 milyon dolara atın aldığı İzmir Dikili'deki Garip Adası'na el konulduğu öğrenildi.

15 Temmuz darbee kalkışmasının ardından büyük bir titizlikle yürütülen FETÖ soruşturmasıyla ilgili ilginç bir detayı Sabah gazetesi açıkladı. FETÖ'ye maddi yardımda bulundukları için yönetimi TMSF'ye geçen Fİ Yapı'nın patronu Fikret İnan'ın 32 milyon dolara aldığı İzmir Dikilli'deki Garip Ada'sına da el konuldu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında dört yıl önce iflas erteleme başvurusu yapan Fi Yapı bünyesindeki en değerli varlık İzmir'de bulunan Garip Ada.

6 YIL ÖNCE SATIN ALMIŞTI

Fi Yapı, Garip Ada'sını 6 yıl önce satın aldı. 32 milyon dolar bedelle alındığı belirtilen ada 358 bin metrekare. Garip Ada, Dikili'ye 4 km, Çandarlı'ya 10 km, Bergama'ya 19 km uzaklığında bulunuyor.

FETÖ'cü iş adamı Fikret İnan'ın adasına el konuldu

Yunanistan'ın Midilli Adası'na bu adanın uzaklığı sadece 13 deniz mili. Hiçbir inşaatın olmadığı adanın yüzeyi genel olarak düz ve pürüzsüz. Yer yer çam ve zeytin ağaçları ile kaplı olan adanın güney sahili boyunca uzanan yaklaşık 500m uzunluğundaki kum bandının genişliği 100-200 m.

ÜZERİNDE HACİZLER BULUNUYOR

Hürriyet'in haberine göre hali hazırda şirket kayıtlarında görünen Garip Ada üzerinde, SGK ve bazı vergidairelerinin haciz kararları bulunuyor. Öte yandan, Fi Yapı, bir süreden beri yarım kalan konutları ile de gündemde. Şirketin, İstanbul Esenyurt ve Kırıkkale'de teslim edilmesi gereken 5 bin kadar konut var.


Türkiye Haberleri

Yorum