FETÖ'cü komutan 60 askeri bilerek ölüme yolladı

Serhat Ramay
204 kere okundu

Türkiye

FETÖ'cü komutan 60 askeri bilerek ölüme yolladı - Türkiye Haberleri

FETÖ'cü komutan Nusaybin'de 60 askeri bilerek ölüme sürüklemiş. Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde bir dönem terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları yürüten ve darbe girişiminden tutuklanan Tuğgeneral Salih Kırhan'ın o dönemde bilerek askerleri ölüme sürüklediği öğrenildi.

FETÖ'cü komutan Tuğgeneral Salih Kırhan'ın bir dönem Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'ya yönelik yapılan operasyonlarda 60 askeri bilerek ölüme sürüklediği tespit edildi. Sadece 2 ayda teröristler tarafından EYP ile tuzaklanan sokaklara zırhlı araçlar yerine 60 asker yaya gönderilerek şehit oldu.

Bölgeden şikayetler artınca Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’ın bölgede inceleme yapmasının ardından operasyonu Tunceli’den gelen Tuğgeneral Levent Ergün devraldı. Bu değişimin ardından yaklaşık 2 hafta sonra Nusaybin teröristlerden temizlendi.

Nusaybin'de hendek kazıp barikat kuran teröristlerin temizlenmesi için 14 Mart 2016’da başlayan ‘Atmaca 7’ operasyonunun ilk günlerinde, peş peşe kara haberler geldi. Kısa sürede 60 şehit verilmesi de eleştirilere neden oldu. Akar’ın incelemesinin ardından yapılan görev değişikliğiyle şehit sayısı azaldı, öldürülen terörist arttı ve 2 hafta içinde operasyonlar bitti.

ŞİKAYETLER BİTMEDİ

Kırhan’dan o dönem bir çok asker şikayetçi olmuştu. Hükümeti terörle mücadelede zayıf göstermeyi ve artan şehit cenazeleriyle toplumsal kavgayı körüklemeyi amaçlayan hain, darbe sonrası tutuklandı.


Türkiye Haberleri

Yorum