FETÖ'cü Tuncay Opçin, Emre Uslu ve Osman Özsoy için yakalama kararı

Serhat Ramay
136 kere okundu

Türkiye

FETÖ'cü Tuncay Opçin, Emre Uslu ve Osman Özsoy için yakalama kararı - Türkiye Haberleri

15 Temmuz kalkışmasına yönelik açılan soruşturma kapsamında FETÖ'cü Tuncay Opçin, Emre Uslu ve Osman Özsoy hakkında yakalama kararı çıkarıldı.​

İstanbul Cumhuriyet Basşavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay tarafından yürütülen FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs

Soruşturmayı yürüten savcılık, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde görsel ve sosyal medyada darbeye zemin hazırladıkları, darbe girişimi gecesi ise darbeye karşı konulmamasını yönünde açıklama yaptıkları iddiasıyla haklarında birden çok soruşturma bulunan ve tüm çağrılara rağmen ifade vermeye gelmeyen, firari konumda oldukları anlaşılan Tuncay Opçin, Emre Uslu ve Osman Özsoy hakkında ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme'' suçundan yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

Talebi değerlendiren İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, firari şüpheliler Opçin, Uslu ve Özsoy hakkında ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme'' suçundan yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.


Türkiye Haberleri

Yorum