FETÖ'cü ünlü baklavacı Serdar Seyidoğlu kimdir? Tutuklandı!

Serhat Ramay
1696 kere okundu

Türkiye

FETÖ'cü ünlü baklavacı Serdar Seyidoğlu kimdir? Tutuklandı! - Türkiye Haberleri

Gülen'den hediye alacak kadar FETÖ'ye yakın olan ünlü baklavacı Serdar Seyidoğlu kimdir? FETÖ soruşturmasıyla adı gündemden düşmeyen Serdar Seyidoğlu sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Serdar Seyidoğlu kimdir?

Ünlü Seyidoğlu Baklavaları aile şirketinin ikinci nesilden hissadarı olan Mustafa Seyidoğlu FETÖ soruşturmasında tutuklanmıştı. Şimdi tutuklanması gündemde olan diğer bir isim Serdar Seyidoğlu. Seyidoğlu bugün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Eylül ayında gözaltına alınan Seyidoğlu'nun FETÖ imamı olduğu iddia edilmişti. Topladığı yüksek miktardaki himmet paralarıyla Gülen'den plaket alan Serdar Seyidoğlu kimdir?

Ünlü baklavacı Serdar Seyidoğlu kimdir?

Eylül ayında FETÖ'ye yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan isimlerden biri de Seyidoğlu Baklavaları yöneticisi Serdar Seyidoğlu olmuştu. Seyidoğlu bugün tutuklandı. Adliye imamı olduğu idida edilen Serdar Seyidoğlu kimdir? Gaziantepli Habeş Seyidoğlu Baklavaları ortağı ve Dış Ticaret Genel Müdürü Serdar Seyidoğlu, hakkındaki FETÖ soruşturması kapsamında tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

serdar seyidoğlu kimdir

Sabah'tan Nazif Karaman'ın haberine göre sorgulanan Serdar Seyidoğlu "silahlı terör örgütü üyesi olma" suçlamasıyla tutuklamaya sevk edildi. Serdar Seyidoğlu'nun savcılık sorgusunda etkin pişmanlık teklifini reddettiği ve örgütsel tavır gösterdiği ileri sürüldü.

Serdar Seyidoğlu iş adamlarından para topluyor

Seyidoğlu'nun FETÖ'ye finansman sağlamak için iş adamlarından himmet topladığı ortaya çıktı. Himmet toplamada pek mahir olan Serdar Seyidoğlu, bu konuda Fethullah Gülen'den hediye bile aldı. Gülen, himmet toplamada büyük başarı gösteren Serdar Seyidoğlu'nu takke ve namazlık gibi hediyelerle ödüllendirildi. Gülen ayrıca ünlü baklavacıya bir plaket de gönderdi.


Türkiye Haberleri

Yorum