FETÖ'cülerin büyük vurgunu ve Emre'li fotoğraf

Serhat Ramay
188 kere okundu

Türkiye

FETÖ'cülerin büyük vurgunu ve Emre'li fotoğraf - Türkiye Haberleri

İzmir Bergama merkezli FETÖ/PDY operasyonunda ele geçirilen ilginç belge ve fotoğraflar şok etti.

FETÖ/PDY üyelerinin aralarındaki anlaşmazlıkları çözen, örgütün 'kadim ağabeyi' durumundaki firari sanık Yusuf Bekmezci'nin kaldığı adresten, Fethullah Gülen'le çekilmiş fotoğrafının yanısıra, eski futbolcular Hakan Ünsal, Arif Erdem, Ahmet Yıldırım ve futbol yaşantısını sürdüren Emre Belezoğlu ile çekilmiş fotoğraflarının bulunduğu belirtildi.

FETÖ/PDY'ye yönelik araştırmalarını sürdüren İzmir Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şubesi birimleri, Bergama İlçesi'nde, geçen 16 Mayıs'takinin devamı niteliğinde yeni bir operasyon yaptı.

Geçen 16 Mayıs'ta 72 kişinin yakalanıp 46'sının tutuklandığı operasyonun devamında bu kez çoğu esnaf 23 kişi gözaltına alındı

FETÖ/PDY üyelerinin, ilçedeki toplantılara katıldıkları, himmet ve kurban bağışı adı altında para topladıkları belirlendi.

Gözaltındaki birçok kişinin, FETÖ/PDY lideri Fethullah Gülen'le çekilmiş fotoğrafları bulundu.

BÜYÜK VURGUN MAKBUZDA ÇIKTI

FETÖ/PDY üyelerinin kendi aralarındaki yazışmalarda kullandıkları 'bylock' programında da önemli detaylar bulundu.

Özellikle grup yazışmalarında, üyelerin dikkatli olmaları ve nasıl davranmaları gerektiğinin anlatıldığı görüldü.

Bunun yanı sıra yine ele geçirilen makbuz kayıtlarından 185 bin 433 TL'lik kurban bağışının, 91 bin TL'sinin merkez kuran ödemesi olarak Pensilvanya'ya, 100 TL'sinin yol ücretine, 9 bin 750 TL, 3 bin TL, 15 bin TL, 19 bin 500 TL'nin de çeşitli ödemeler için ayrı ayrı ayrıldığı belirlendi.

Vatandaşlardan bağış olarak toplanan 185 bin 433 TL'den sadece 47 bin 933 TL'nin fakir insanlar için kurban kesilmesi amacıyla Hindistan'a gönderildiği saptandı.


Türkiye Haberleri

Yorum