Fikret Orman'dan flaş Gomez hamlesi

Serhat Ramay
139 kere okundu

Spor

Fikret Orman'dan flaş Gomez hamlesi - Spor Haberleri

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, geçen sezonun gol kralı Mario Gomez için flaş bir kararla Almanya'ya uçtu.

Geçen sezon Beşiktaş formasıyla harikalar yaratan ardından yönetimin teklifini reddederek Almanya'nın Wolfsburg takımına transfer olan Mario Gomez için Fikret Orman'dan flaş hamle. Alman ekibinde gol sıkıntısı çeken ve büyük stres altında olan Mario Gomez için Beşiktaş Başkanı Almanya'ya uçtu.

Beşiktaş ile Fiorentina arasında yapılan sözleşmeye göre, Mario Gomez bu sezon siyah beyazlı takımda devam etmez ve İtalyan ekibi tarafından başka bir kulübe satılırsa bonservisin yüzde 50’sini Beşiktaş alacaktı.

Bu senaryonun gerçekleşmesi üzerine siyah beyazlı yönetim, Gomez’in Wolfsburg’a satışından gelecek bonservis parasının yarısını beklemeye geçti. Ancak oyuncunun satış bedeline ilişkin açıklama kafalarda soru işaretleri oluşturmuştu.

Yapılan açıklamada Mario Gomez’in Wolfsburg’a 1.5 milyon Euro’ya satıldığı ve Beşiktaş’a 750 bin Euro verileceği belirtilmişti.

Bu rakamı gerçekçi bulmayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman olayın peşini bırakmayarak yetkili makamlarla gerçekleştirdiği başvuruların karşılığını dün aldı…

Almanya Futbol Federasyonu, gönderdiği resmi evrakta transferin 7 milyon Euro’ya gerçekleştiğini bildirdi.

Fikret Orman bunun üzerine dün sabah soluğu Almanya’da aldı. Orman’ın Wolfsburg yöneticileriyle görüşerek, Fiorentina ile yapılan anlaşmayı gösterip, “İtalyanlar’a vereceğiniz 7 milyon Euro’nun yarısı bizim, hakkımız olan parayı almaya geldim” diyeceği öğrenildi.


Spor Haberleri

Yorum