Firari HDP’li Tuğba Hezer Öztürk kimdir?

Serhat Ramay
339 kere okundu

Türkiye

Firari HDP’li Tuğba Hezer Öztürk kimdir? - Türkiye Haberleri

HDP'li Tuğba Hezer Öztürk kimdir? Tuğba Hezer'in PKK'lı kardeşi daha önce bir çatışmada ölmüştü. HDP'ye yönelik terör soruşturmasında hakkında gözaltı kararı bulunan isimlerden biri olan Tuğba Hezer Öztürk şu anda Brüksel'de.

Hakkında yakalama kararı çıkarıldıktan sonra Brüksel'e kaçan HDP'nin firari vekili Tuğba Hezer Öztürk kimdir?

HDP'li Tuğba Hezer Öztürk Brüksel'de

Daha önce PKK’lı erkek kardeşi güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölen HDP milletvekili Tuğba Hezer Öztürk hakkında gözaltı kararı verilmişti. PKK Terör örgütü üyesi olmak, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak ve terör örgütü propagandası yapmak suçlarından aranan HDP milletekili Tuğba Hezer Öztürk şu anda Brüksel’de bulunuyor.

Brüksel tren istasyonunda konuşma yaptı

HDP’li milletvekilleri birer birer tutuklanırken bir anda Brüksel’de bir tren istasyonunun önünde beliren Tuğba Hezer Öztürk yaptığı konuşmayla gündeme geldi. Belçika’nın başkenti Brüksel’de kalabalığa seslenen Tuğba Hezer Öztürk “Varsın hepimizi zindanlara koysunlar” diyerek kalababalığa seslendi.

Tuğba Hezer Öztürk kimdir?

Tuğba Hezer Öztürk HDP’nin 25. dönem Van milletvekili. 27 yaşındaki Öztürk Meclis’in en genç isimlerinden biri. Tuğba Hezer Öztürk daha önce de terörist cenazelerine katıldığı için sık sık basında eleştiri konusu olmuştu. Öztürk, Ankara’da askerleri taşıyan araca bombalı saldırı düzenleyen teröristlerin çadırına da taziye ziyaretinde bulunmuştu.


Türkiye Haberleri

Yorum