Fırat Kalkanı operasyonunda 2. gün

Serhat Ramay
124 kere okundu

Türkiye

Fırat Kalkanı operasyonunda 2. gün - Türkiye Haberleri

Türkiye'nin dün sabaha karşı başlattığı kara operasyonuyla Cerablus IŞİD'in elinden alınmıştı. Ağır savaş araçlarının Suriye'ye geçmeye devam ettiği bu sabah da gözlendi.

Fırat Kalkanı operasyonunun ikinci gününde Gaziantep'in Karkamış sınırında konuşlu 10 tank ve iş makinelerinin sınırı geçerek Suriye tarafına gittiği görüldü.

OPERASYON SÜRÜYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dün sabaha karşı Suriye'de başlattığı 'Fırat Kalkanı' harekatı ikinci günde de devam ederken, bu sabahCerablus bölgesine tank sevkiyatı yapıldı.

CERABLUSALINDI

IŞİD'in elinde bulunan Cerablus'a dün sabaha karşı topçu atışı ve hava bombardımanı ile başlayan 'Fırat Kalkanı' harekatında, öğleye doğru da sınırı geçen tank birliklerinin korumasında Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) askerleri kente girmiş ve akşam saatlerinde kentin tüm kontrolünü ele geçirmişti.

Cerablus ve çevresinde harekat devam ederken, Karkamış'ta konuşlu birliklerden bu sabah saat 09.30'da, 10 tank daha sınırı geçerek Suriye topraklarında ilerledi. Tanklarla birlikte iş makinelerinin de Cerablus yönüne ilerlediği görüldü.


Türkiye Haberleri

Yorum