Furkan Kayaoğlu O Ses Türkiye'de Sarı Zeybek türküsünü söyledi

Serhat Ramay
448 kere okundu

Televizyon

Furkan Kayaoğlu O Ses Türkiye'de Sarı Zeybek türküsünü söyledi - Televizyon Haberleri

Sazıyla sahneye çıkan Furkan Kayaoğlu terbiyeli sesiyle Sarı Zeybek türküsünü çok güzel seslendirdi. Hadise ve Sibel Can'ın ardından bütün jüri üyeleri sazıyla türküsünü söyleyen Furkan için döndü. Furkan Kayaoğlu üç üniversite birden bitirdi.

Furkan Kayaoğlu, Mustafa Fahir Atakoğlu’nun Sarı Zeybek türküsünü saz eşliğinde söyledi. Sazını başarılı şekilde çalıp türküsünü de çok başarılı seslendiren Furkan Kayaoğlu için O Ses Türkiye'de bütün jüri üyeleri döndü.

o ses türkiye yarışmacısı furkan kayaoğlu kimdir

FURKAN KAYAOĞLU KİMDİR?

Türkülerden çok hoşlanan Furkan Kayaoğlu yakın zamanda yapılan TRT sınavlarını kaçırdığı için çok üzgün. Bu nedenle şansını denemek için O Ses Türkiye yarışmasına katıldı.

Furkan Kayaoğlu Kocalei'de yaşıyor. 7 yaşından beri Türk Halk Müziği ile tanışıklığı var. Bağlamaya babasının sayesinde başladı. Konservatuvar okuma hevesini Türk Müziği bölümünü Sakarya’da okuyarak giderdi. Bu onun üçüncü üniversitesiydi. Yüksek lisans yapıyor. Özel bir okulda müzik öğretmenliği yapıyor.

Çiğdem Şatıroğlu başarılı olamadı

Sözü Mehmet Erbulan’a bestesi İsmet Nedim Saatçi’ye ait oldukça ünlü Adını Anmayacağım şarkısını söyleyen Çiğdem Şatıroğlu ise jüriyi döndürmeyi başarmadı.

İzmirli Çiğdem Şatıroğlu performansından önce kendisini şu sözlerle anlatmıştı: Hayatımın merkezi müzik. Burada daha geniş bir kitleye devam edebilirsem kendimi ve müziğimi tanıtmak istiyorum. Benim bir bestemi Rafet el Roman albümünde okumuştu. O anda çok mutlu olmuştum.

Ancak çiğdem yarışmaya devam edebilmek için jüriyi döndüremedi.


Televizyon Haberleri

Yorum