Galatasaray Fenerbahçe Euroleague basketbol maç özeti

Oğuzhan Hacıoğlu
2448 kere okundu

Spor

Galatasaray Fenerbahçe Euroleague basketbol maç özeti - Spor Haberleri

Galatasaray Odeabank Fenerbahçe Euroleague basketbol maç özeti, ve canlı anlatımı maç detaylarıyla birlikte haberimizde

Galatasaray ile Fenerbahçe THY Avrupa Ligi'nin 4. haftasında karşı karşıya geldi. Galatasaray Odeabank ve Fenerbahçe erkek basketbol turnuvalarında Avrupa'da ilk kez karşı karşıya gelirken Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 20.00'da başlayan karşılaşma oldukça çekişmeli anlara sahne oldu. Lig TV3 ekranlarından yayınlanan basketbolun derbisi olarak ifade edilen Galatasaray Odeabank Fenerbahçe maç özeti detaylarıyla birlikte haberimizde.

Galatasaray'ın maça başladığı ilk beşli şöyle:

Fernebahçe'nin derbiye başladığı ilk 5'li

İşte basketbol derbisinde Galatasaray Odeabank Fenerbahçe maç özeti

Galatasaray'ın sayısı ile başladı. 1. Çeyrek'in ilk dakikasında 4-0 öne geçen Galatasaray, 2. dakikanın başlarında bu sayısı 6'ya çıkardı.

- Galatasaray Odeabank'ın üst üste sayıları sonrası kendine gelen Fenerbahçe ilk çeyreğin ortalarında durumu 17-16'ya getirdi.

- Karşılıklı atakların devam ettiği karşılaşmada Fenerbahçe Galatasaray Odebank karşısında ilk kez birinci periyotun 9. dakikasında 20-19'luk skorla öne geçti

. - Fenerbahçe'nin öne geçmesinin ardından Galatasaray Odeabank rakibini faullerle durdurmaya çalışsa da Fenetbahçeli basketbolcuların atışlarda başarılı olmasıyle birlikte saro lacivertli takım durumu 22-19 yaptı. Karşılaşmada ilk çeyrek Fenerbahçe'nin 22-19'luk üstünlüğü ile tamamlandı.

Fenerbahçe Galatasaray karşısında 2 periyotta üstündü

- 2. periyodun başlamasıyla birlikte sarı lacivertli ekip maçın kontrolünü eline alırken peşpeşe attığı sayılarla rakibi karşısındaki farkı açmayı başardı.

- 2. çeyreğin 8. dakikasında farkı 11 sayıya çıakran Fenerbahçe Galatasaray Odeabank karşısında 44-32 öne geçti

- Galatasaray Odeabank Fenerbahçe karşısında farkı azaltma çabaları devam ederken 2. çeyreğin son bölümlerinde fark 7 sayıya kadar indi.

- Mücadelenin ilk yarısı Fenerbahçe'nin 48-41'lik üstünlüğü ile tamamlandı

İkinci yarı da Galatasaray Odeabank'ın sayısı ile başladı

- Galatasaray Odebank ile Fenerbahçe'yi Avrupa'da karşı karşıya getiren mücadelede maçın ikinci yarısı da ilk yarıda olduğu gibi Galatasaray Odebank'ın sayısı ile başladı. 3. çeyreğin ilk dakikalarında peşpeşe bulduğu sayılarla farkı azaltmayı başaran Galatasaray Odeabank durumu 48-52'ye getirdi.

- 3. çeyreğin tamamlanmasına 2 dakikadan az bir süre kala Fenerbahçe üstünlüğünü devam ettiriyor.

Galatasaray Odeabank 3. çeyrekte durumunu biraz daha toparlayarak 3. çeyrekte 23-22'lik üstünlükle tamamlıyor.

Son çeyrekte de Fenerbahçe önde

4. çeyreğin ortalarında Fnerbahçe rakibi Galatasaray Odebank karşısındaki üstünlüğünü devam ettirirken fark 10 sayıya kadar çıktı. 4. çeyreğin 6. dakikasında skor 84-74

Fenerbahçe son bölümde rakip potaya 33 sayı bırakırken Galatasaray'ın farkı azaltma çalabarına izin vermiyor ve mücadele Fenerbahçe'nin 103-87'lik üstünlüğü ile tamamlanıyor.


Spor Haberleri

Yorum