Galatasaray'da Frank De Boer sesleri

Metehan Nazlı
163 kere okundu

Galatasaray

Galatasaray'da Frank De Boer sesleri | Futbol - Galatasaray Haberleri

Galatasaray'ın evinde üst üste aldığı 2 yenilgi teknik direktör Jan Olde Riekerink'in koltuğunu sallamaya başladı. Sarı Kırmızılı yönetim kötü gidişatın sürmesi halinde bir başka Hollandalı De Boer'i takımın başına getirecek.

Galatasaray sahasında Trabzonspor ve Başakşehir'e kaybedince teknik direktör Riekerink'in geleceği sorgulanmaya başladı. Ligde haftaya Kadıköy deplasmanına çıkacak Galatasaray'da olası bir yenilgide görevinden alınacak olan Riekerink'in yerine gelecek ismin Frank De Boer olduğu aktarıldı.

Yönetimin görevlendirdiği bir menajerin, geçtiğimiz hafta içinde başarılı teknik direktör ile Hollanda'da temasa geçtiği ve bir ön görüşme yaptığı belirtildi. Milli maç arasında sarı-kırmızılı yönetim adına başkan Dursun Özbek'in görevlendireceği bir yöneticinin de Hollanda'ya giderek detayları görüşmesi bekleniyor.

Ajax modeli

Frank De Boer'in takımın başına gelmesi ile birlikte Riekerink tekrar alt yapıya geçecek. Genç oyunculara büyük önem veren Riekerink'in üst yapı ile koordineli çalışarak alt yapıdan oyuncu çıkartacak. Böylece iki Hollandalı hoca Galatasaray'a Ajax modelini getirecekler.

İtalya'da başarılı olamadı

Ajax kulübünde gösterdiği performansla İtalyanlar'ın dikkatini çeken De Boer, 2016 yazında İnter ile sözleşme imzaladı. Ancak ligde 5 maçta 4 yenilgi alan İnter'de bu kötü gidişat Frank De Boer'e kesildi ve takımdan ayrıldı.


Galatasaray Haberleri

Yorum