Galatasaray'da özel primleri kalktı

Alaattin Han
175 kere okundu

Spor

Galatasaray'da özel primleri kalktı - Spor Haberleri

Ekonomik yönden rahatlamak için her fırsatı değerlendiren Galatasaray yönetimi, son olarak özel prim uygulamasını da kaldırdı.

Bu sezon kadrosuna kattığı futbolcularla garanti ücretin yanısıra puan başı para üzerinden anlaşma yapan Galatasaray, bundan dolayı galibiyetlere derbiler hariç ekstra ödemede bulunmayacak. Eski oyuncuların maç başılarını kaldırmak için de düğmeye basıldı.

PUAN - PARA MODELİ TEKLİF EDİLECEK

Cim-Bom’da geçen sezona kadar maç başılar hariç futbolculara iç ve dış saha galibiyetlerinde 7 bin 500 ila 15 bin dolar özel prim veriyordu. Derbilerde de bu rakam iki katına çıkıyordu. Ancak bu sezon kadrosuna kattığı futbolcularla garanti ücretin yanısıra puan başı para üzerinden anlaşma yapan sarı-kırmızılılar, bundan dolayı galibiyetlere özel prim vermeme kararı aldı. Milliyet’ye yer alan habere göre; Yönetim geçen sezonlarda anlaşma yapan futbolcuların maç başılarını da kaldırmak için harekete geçti. Buna göre garanti ücretin yanısıra oynadığı her maçda maç başı primi alan futbolculara da puan-para modeli teklif edilecek. Böylece Galatasaray bu 2 operasyonla mali yönden biraz nefes alacak ve UEFA ile yaptığı Finansal Fair Play anlaşması çerçevesinde daha da rahatlayacak.


Spor Haberleri

Yorum