Galatasaray'da Russ Smith beklentilerin altında kaldı

Metehan Nazlı
234 kere okundu

Spor

Galatasaray'da Russ Smith beklentilerin altında kaldı - Spor Haberleri

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın bu sezon başında kadrosuna kattığı Amerikalı basketbolcu Russ Smith beklenen performansı sergileyemedi.

THY Euroleague'e büyük beklentilerle başlayan, ancak 5 maçta hiç galibiyet yaşayamayan Galatasaray'da bu sezon başı kadroya katılan Russ Smith beklentileri karşılayamadı.

Sezon başında Ergin Ataman'ın Euroleague'de yılın oyun kurucusu adayı olarak gösterdiği Amerikalı oyun kurucu büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Russ Smith hakkında açıklamalarda bulunan Ataman, oyuncusunun şuana kadar gösterdiği performansın hayal kırıklığı yaşattığını belirterek, “Maalesef oyun kurucusuz oynuyoruz. Çünkü ana oyun kurucumuz beş haftanın ardından berbat oynuyor. Bize bu beş haftada hiçbir şey katmadı. Onu oyuna maçın sonunda yine aldım, belki bir şeyler yapar diye ama olmadı. Tabii ki Russ Smith hakkında konuşuyorum” ifadelerinde bulundu.

Galatasaray forması ile istatistikleri zayıf

Galatasaray'ın Euroleague'de oynadığı 5 karşılaşmada da oynayan Smith, toplam 45 dakika parkede kalarak 6 sayı, 1.2 ribaund ve 1.0 asist ortalamalarıyla mücadele etti. Spor Toto Basketbol Ligi'nde de ortalama 13 dakika süre alan Amerikalı basketbolcu, 5.0 sayı, 2.0 asist ve 1.0 ribaund ortalamalarıyla oynadı.

Russ Smith'in Euroleague'de en iyi oyun kurucu olarak tanıtmıştı

Tecrubeli antrenör sezon başında Russ Smith hakkında şu açıklamarda bulunmuştu: Çok yakın zamanda Euroleague maçlarının başlamasıyla beraber tüm Avrupa Russ Smith’i tanıyacak. İnşallah sakatlık veya başka bir dert olmazsa bence Euroleague’in en iyi oyun kurucusu olmaya aday. Bu beş günlük antrenman boyunca da bunu bizzat gözlemledim. Galatasaray taraftarı çok şanslı, sadece Russ Smith değil Austin Daye tam bir NBA oyuncusu. Alex Tyus, Russ Smith’le birleştiği zaman müthiş spektaküler hızlı oynayan bir takım haline geleceğiz ama tabii burada Russ Smith’in vereceği katkı çok önemli.


Spor Haberleri

Yorum