Galatasaray'da Selçuk İnan yedek kulübesine

Serhat Ramay
180 kere okundu

Spor

Galatasaray'da Selçuk İnan yedek kulübesine - Spor Haberleri

Galatasaray Lassana Diarra transferini gerçekleştirirsen Selçuk İnan yedek kulübesinin yolunu mu tutacak?

Galatasaray'a 2011-12 sezonunun başında Trabzonspor'dan gelen Selçuk İnan, aradan geçen 5 yılda takımın değişmez isimlerinden biri olsa da Lassana Diarra transfer edildiği taktirde yedek kulübesine çekilecek.

YÖNETİM ENDİŞELİ

Karabükspor maçında Galatasaray’ın ortaya koyduğu kötü futbol sarı kırmızılı teknik heyet ve Sportif AŞ yönetim kurulu tarafından masaya yatırıldı.

Rakibi karşısında hiç varlık gösteremeyen ve yönetimin de tepkisini çeken bir futbol ortaya koyan Galatasaray’da oklar Selçuk İnan ve Wesley Sneijder üzerinde toplandı. İki futbolcunun da Karabükspor karşısında sergilediği futbola kırık not verilirken Selçuk ve Sneijder’ın orta sahada ağır kaldığı görüşü öne çıktı.

SELÇUK AĞIR KALIYOR

Sneijder'ın eski performansının çok uzağında olduğunu savunan sarı kırmızılı yöneticiler, teknik direktör Jan Olde Riekerink’in Hollandalı yıldızı uyarması gerektiği görüşünde birleştiler. Selçuk İnan'ın ise performans olarak düşüşte olduğu ve orta sahada ağır kalıp takımı yavaşlattığı, eski futbolunun çok uzağında olduğu fikri öne çıktı.

Jan Olde Riekerink’in ise bu bölgede en çok Tolga Ciğerci’yi beğendiği ve Lassana Diarra’nın gelmesi halinde ise ilk 11’de takımdan kesmeyi planladığı ismin Tolga değil Selçuk İnan olduğu ortaya çıktı.

Tolga Ciğerci’nin, enerjisi, dinamizmi ve pres gücü ile Galatasaray’a büyük katkı vereceğine inanan Riekerink, Diarra transferinin gerçekleşmesi halinde orta saha kurgusunda öncelikli olarak Tolga-Diarra ikilisine şans vermeyi planladığı öğrenildi.


Spor Haberleri

Yorum