Galatasaray'ın yeni transferi İstanbul'da

Serhat Ramay
159 kere okundu

Spor

Galatasaray'ın yeni transferi İstanbul'da - Spor Haberleri

Galatasaray'ın prensip anlaşmasına vardığı Hollandalı futbolcu Nigel de Jong, İstanbul'a geldi. 31 yaşındaki oyuncunun İstanbul'daki ilk sözü 'Şampiyon Cimbom' oldu.

Galatasaray'ın prensip anlaşmasına vardığı Los Angeles Galaxy'de oynayan Hollandalı Nigel de Jong sabah saatlerinde İstanbul'a geldi.

Önceki gün İstanbul'a getirilen Cheick Tiote'nin dün yapılan sağlık kontrolünde problem çıktığı gerekçesiyle anlaşmadan vazgeçildi ve anlaşmaya varılan Nigel de Jong da İstanbul'a geldi.

De Jong, Los Angeles'tan TK1984LHR sefer sayılı uçakla Londra aktarmalı olarak İstanbul'a geldi. Havaalanında bir grup taraftar De Jong'u karşıladı. Taraftarlar, Hollandalı futbolcuya Galatasaray atkısı hediye etti.

31 yaşındaki futbolcu kendisine yapılan karşılamadan oldukça memnun göründü.

LA GALAXY'DEN DE JONG AÇIKLAMASI

LA Galaxy'nin antrenmanından önce basın mensuplarının karşısına çıkan Bruce Arena, "Anlaşma henüz tamamlanmadı ancak devam ediyor. Nigel de Jong, Galatasaray ile görüşmek için aramızdan ayrıldı." ifadelerini kullandı.

Nige de Jong'un çok iyi bir oyuncu olduğunu söyleyen Bruce Arena, "Onun burada, bizim için oynaması büyük şansımızdı. Nigel'a çok büyük saygı duyuyoruz. Takımımız için çok önemliydi. Harika bir profesyonel ve mükemmel bir takım arkadaşıydı. Çok iyi bir oyuncuydu. Son maçında olağanüstü bir performans sergilemişti." ifadelerini kullandı.

Nigel de Jong'un Los Angeles Galaxy'e pekçok açıdan katkısı olduğunu belirten Bruce Arena, "Orta sahada onun gibi top kapan birini bulmak kolay değil. Ayrıca, olağanüstü bir pasördü. Tüm takımı hem savunmada, hem hücuma kalkarken olağanüstü bir şekilde organize ederdi." yorumunu yaptı.


Spor Haberleri

Yorum