Gaziantep saldırısıyla ilgili Mehmet Şimşek'ten flaş açıklamalar

Serhat Ramay
164 kere okundu

Türkiye

Gaziantep saldırısıyla ilgili Mehmet Şimşek'ten flaş açıklamalar - Türkiye Haberleri

Gaziantep'teki saldırıyı değerlendiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 'Eşi benzeri görülmemiş vahşette barbar bir katliam' dedi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep'teki bir düğünde meydana gelen terör saldırısıyla ilgili, "Terörün amacı bizi korkutmak, yıldırmak, içe kapatmaktır ama bunu yapmayacağız. Normal hayat devam edecek ve biz bu örgütlerle mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz." dedi.

Şimşek, beraberinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ile geldiği Gaziantep Havalimanı'nda gazetecilere açıklamasında, kentteki terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

GÖRÜLMEMİŞ BİR BARBARLIK

Gaziantep'in güçlü bir şehir olduğunu ve yeniden hızla ayağa kaldıracaklarını ifade eden Şimşek, yaşanan saldırıyı "Eşi benzeri görülmemiş vahşette barbar bir katliam" diye nitelendirdi.

Terörün her türlüsüyle çok güçlü mücadele edildiğini anlatan Şimşek, tüm terör örgütlerine karşı millet olarak bir, beraber ve bütün olunduğuna işaret etti.

Devlet olarak son derece güçlü olunduğunu, mücadelenin de en güçlü şekilde sürdürüleceğini vurgulayan Şimşek, "Teröre asla taviz vermeyeceğiz. Bunlar asla bizi yıldıramaz. Nasıl ki milletimiz darbecilere karşı koyduysa bölücü terör örgütleriyle de mücadele en güçlü şekilde devam edecek." dedi.

NEDEN GAZİANTEP?

Şimşek, bir gazetecinin "Neden Gaziantep" şeklindeki sorusu üzerine, şöyle devam etti:

"Terörün bir mantığı yok. Neden Gaziantep? Mantık yürütecek olursak, Gaziantep'te Arap'ı, Kürt'ü, Türk'ü, Laz'ı huzur, kardeşlik ve barış içerisinde yaşayan ve bu konuda büyük başarı sağlamış bir şehir. Gaziantep çevredeki sıkıntılara rağmen üreten, Türkiye'nin yükünü önemli ölçüde taşıyan ülkemizin büyüme motorlarından birisi. Zaten terörün genel amacı, Türkiye'de istikrarı bozmak, yükselişini engellemek, Türkiye'nin kendi bölgesinde söz sahibi olmasını sınırlamak. Terörün esas hedefi bu, Gaziantep ölçeğinde de çok farklı değil. Gaziantep'te tüm farklılıklar, zenginlik haline gelmiş ve dinamizme dönüşmüş durumda. Terörün Gaziantep'i hedef almasının özünde de bu var. Ama şunu da kabul edelim, dünyanın tüm terör örgütleri ve tehditler, maalesef yakın coğrafyamızda."


Türkiye Haberleri

Yorum