Gaziantep'te düğüne intihar saldırısı! 8 ölü, 100 yaralı

Serhat Ramay
356 kere okundu

Türkiye

Gaziantep'te düğüne intihar saldırısı! 8 ölü, 100 yaralı - Türkiye Haberleri

Teröristler Gaziantep kent merkezindeki bir sokak düğününü kana buladı. Düğün salonundaki İŞİD saldırısında çok sayıda yaralının olduğu öğrenildi. Gelen ilk bilgilere göre genç bir terörist kendini patlattı.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, saat 22:40'ta kent merkezinde sokakta yapılan düğüne terör saldırısı düzenlendi. Saldırıda çok sayıda kişinin yaralandığı bildirdi.

Yerlikaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'ndaki bir sokak düğününde terör saldırısı düzenlendiğini söyledi.

ÇOK SAYIDA AMBULANS SEVK EDİLDİ

Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildiğini ifade eden Yerlikaya, "Menfur terör saldırısı nedeniyle yaralananlar oldu" dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar 100'den fazla yaralı olabileceğini açıkladı.

Doğan Haber Ajansı ise, patlamada ölenler de olduğunu bildirdi.

Ancak bu bilgi henüz resmi makamlarca doğrulanmadı.

HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA

Hain saldırı sonrası Hükümetten ilk açıklama

Gaziantep'te sokakta yapılan bir düğünde patlama meydana geldi.

Gaziantep'te sokakta yapılan bir düğünde patlama meydana geldi. İlk bilgilere göre olayda yaralananların olduğu bildirilirken, bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK: ÖLÜ SAYISI DAHA FAZLA OLABİLİR

İstanbul'dayım, bölgeye geçeceğim. Milletimizin başı sağ olsun. Canlı bombasaldırısı görünüyor. Terör örgütleri Türkiye'yi hedef koymuşlar. Ama Allah'ın izniyle bunların üstesinden geleceğiz.

Teröre rağmen içimize kapanmayacağız. Teröre rağmen ben inanıyorum ki şehir yoluna hızla devam edecektir. Çok detay bilmiyorum. Birazdan İstanbul'dan havaalanından Gaziantep'e gideceğiz. (Reuters 8 ölü rakamını verdi sorusu üzerine) Valimizin verdiği bilgiye göre rakamlar daha kötü olabilir. Fakat değerlendirme yapmam doğru değil. Vahşi bir saldırı. Düğün yerine böylesi bir saldırı insanlık tarihinde eşi görülmemiştir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİLGİ ALDI

Gaziantep'teki saldırının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yetkililerden bilgi aldı.


Türkiye Haberleri

Yorum