Geleceğe Dönüş filminin ayakkabısı rekor fiyata satıldı

Alaattin Han
220 kere okundu

Teknoloji

Geleceğe Dönüş filminin ayakkabısı rekor fiyata satıldı - Teknoloji Haberleri

Geleceğe Dönüş filminin bağcığını kendi kendine bağlayan efsane ayakkabısı Nike Air Mag gerçeğe dönüştü.Air Mag adlı ayakkabı, astronomik bir rakama satıldı

Sinema tarihinin en başarılı yapımlarından biri olan Geleceğe Dönüş veya orijinal adıyla Back to the Future, geleceğe dair birçok teknolojik hayal ürünü barındırıyordu.Bunlardan biri de, bağıcığını kendi kendine bağlayabilen spor ayakkabılardı kuşkusuz.

Nike tarafından uzun yıllar geliştirilen ve en sonunda gerçeğe dönüştürülen Nike Air Mag adlı ayakkabı, düzenlenen bir açık arttırma ile rekor fiyata satıldı.

Gelen bilgilere göre Hong Kong'ta gerçekleştirilen açık arttırmada, ismi açıklanmayan bir kişi tam 104,000 dolar ödeyerek Nike'ın Air Mag isimli bu özel ayakkabısına sahip olmayı başardı.

Elde edilen gelir Michael J. Fox Derneği'ne bağışlanıyor

Dünya genelinde bu model için biri Londra biri de New York'ta olmak üzere toplam iki açık arttırma daha önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek.

Bu arada açık arttırmalardan elde edilen gelirin Parkinson hastalığına çare bulmak adına savaşan Michael J. Fox Derneği'ne bağışlanacağını da hatırlamakta fayda var.

Bu açık arttırmaların haricinde 10 dolar ödeyerek herkesin katılabildiği ve sonunda 89 çift spor ayakkabının hediye edileceği bir büyük yarışma daha bulunuyor.


Teknoloji Haberleri

Yorum