Geleceğe Dönüş'teki efsane Nike Mag ayakkabısı satışta

Alaattin Han
221 kere okundu

Teknoloji

Geleceğe Dönüş'teki efsane Nike Mag ayakkabısı satışta - Teknoloji Haberleri

Geleceğe Dönüş'ün efsane ayakkabısı olan Nike Mag çok yakında satışa çıkıyor. Elinizi çabuk tutun çünkü bu ayakkabılardan sadece 89 tane üretildi.

Nike, Parkinson hastalığının tedavisini hızlandırmak için The Michael J. Fox Vakfı ile yaptığı işbirliği kapsamında “Adaptif Uyuma” sahip Nike Mag’i tamamladı.

Bundan 30 yıl önce Nike, kendinden kullanıcısının ayağına göre ayarlanabilen Nike Mag ile dikkatleri üzerine çekmişti. "Back to the Future" serisinde Michael J. Fox'ın kullandığı ayakkabı, kısa sürede kültürel bir ikon haline geldi.

Bugün, Nike ve Michael J. Fox Vakfı yaptıkları işbirliği ile 2016 model Nike Mag'i duyurdu. Tüm dünyada satışa sunulan limitli sayıdaki Nike Mag'lerden sadece 89 çift üretildi.

Nike'ın ayakkabısı tam bir ikon

Nike, Michael J. Fox Vakfı ile Parkinson araştırması için ilk işbirliğine 2011 yılında başladı. Vakıf için özel üretilen tek bir adet Nike Mag adına bir açık arttırma düzenlendi. 10 gün içinde 10 Milyon Dolar değer biçilen Nike Mag'den elde edilen gelirin tamamı, Parkinson hastalığının tedavisi için vakfa bağışlandı.

Nike bu kez, 89 adet ürettiği Nike Mag'ı tüm dünyada düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle satışa sunacak. Nike, bu özel ayakkabıyı elde etmek isteyenlere fırsat eşitliği sunabilmek adına sınırlı sayıdaki Nike Mag'in satışını nike.com/mag ya da Nike+App üzerinden gerçekleştirecek. Nike Mag'i kazanmak için girilecek çekilişe katılmak isteyenler 10$ değerindeki biletlerden satın alacak ve buradan elde edilecek gelir Michael J. Fox Vakfına bağışlanacak. Bilet satışları 4 Kasım'dabaşlayıp 11 Kasım 2016'da sona erecek. Kazananlar ise 17 Kasım 2016 günü açıklanacak. Ayrıca Nike Mag, üç farklı şehirde açık attırmaya sunulacak. Açık attırmalar, 11 Kasım'da Hong Kong, 14 ve 17 Kasım 2016'da Londra ve 12 Kasım 2016'da New York'ta gerçekleşecek.


Teknoloji Haberleri

Yorum