Göksel Gümüşdağ: Şampiyonluğu konuşmak için henüz erken

Metehan Nazlı

Başakşehir

Göksel Gümüşdağ: Şampiyonluğu konuşmak için henüz erken | Futbol - Başakşehir Haberleri

Spor Toto Süper Lig'de 11 hafta sonunda topladığı 29 puanla lider durumda olan Başakşehir'in başkanı Göksel Gümüşdağ, şampiyonluğu konuşmak için henüz erken olduğunu söyledi.

Ligde başarılı bir grafik çizen ve lider durumda olan Başakşehir'de başkan Gümüşdağ, önlerinde halen 23 maçlık bir periyot olduğunu belirtti ve şampiyonluğu konuşmak için henüz erken olduğunu belirtti. Önlerinde uzun bir periyodun olduğunun altını çizen Gümüşdağ, "Bunlar için çok erken. Kulübümüzün mali yapısını biliyoruz, imkanlarımızı biliyoruz. Tabii futbol her türlü neticeye açık. Öncelikli hedefimiz ilk dört içinde olmak." dedi.

Kendileri için her maçın aynı olduğunu vurgulayan Gümüşdağ, İyi oynayarak Türk futboluna katkı sağlamak amacındayız. Marka değerini artırarak, futbolun güzel yönlerini ortaya koyarak mücadelemizi son haftaya kadar sürdürmek istiyoruz." açıklamalarında bulundu.

Başakşehir Futbol Kulübü'nün yeni bir takım olduğunu söyleyen Göksel Gümüşdağ, "Avrupa’ya gitme hakkı kazanıyoruz. Yeni bir kulübüz ve tecrübelerimiz az. Avrupa ile ilgili deneyimler kazanmaya başladık. Üçüncü yılımızda öncelikli hedefimiz ilk 4 içinde yer almak." ifadelerini kullandı.

'Deplasman yasağı bizde kara bir lekeydi'

Kulüpler Birliği Başkanlığı'nı da yürüten Gümüşdağ deplasman yasağı konusuna da değindi. Yasağın kalkmasının iyi bir adım olduğunu belirten Başkan, ""Türk futbolunda deplasman yasağı kara lekeydi. İnşallah buna dönmeyeceğiz. Deplasman yasağının kalkmasında ne kadar doğru adım attığımızı görüyoruz. Beşiktaş-Galatasaray, Galatasaray-Trabzonspor ve Fenerbahçe-Galatasaray maçları oldu. Türkiye’nin en önemli derbisi oynandı. En ufak sıkıntı olmadan, kimsenin burnu kanamadan sonuçlandı. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bunlar Türk futbolunun marka değerine artı sağlayacak unsurlar. İnşallah hep böyle gider." sözlerini sarf etti.


Başakşehir Haberleri

Yorum