Google kendi ürünler için mağaza açıyor

Alaattin Han
200 kere okundu

Teknoloji

Google kendi ürünler için mağaza açıyor - Teknoloji Haberleri

Ünlü arama motoru Google sadece kendi cihazlarının bulunduğu bir mağaza açacak.

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği Made by Google isimli basın toplantısında Google Pixel telefonlar, Daydream View sanal gerçeklik gözlüğü, Google Home, Google WiFi ve Chromecast Ultra ürünlerini tanıtan Google, tüm bu ürünlerini satabilmek için bir mağaza açmayı planlıyor.

Teknoloji devi Google'ın sadece kendi markasını taşıyan teknolojik ürünleri sergileyeceği ve satışa sunacağı mağaza, ilk olarak New York'ta açılacak ve tahminlere göre Google bu mağazalarını hızla büyütmeyi hedefliyor.

Google'ın kendi mağazası yok muydu?

Aslında Google'ın daha önce kendi logosunu taşıyan hayran ürünlerini (tişört, şapka, çorap vs.) sattığı birkaç mağazası bulunuyordu ancak şirket ilk defa kendi ürünlerinin olduğu tıpkı Apple Store ve Samsung Store'lar gibi sadece Google cihazlarının bulunduğu bir mağaza açacak.

Google Pixel telefonlar donanımsal ve yazılımsal olarak iyi cihazlar olsa da gelen ilk yorumlara göre cihazın tasarımsal olarak bekleneni vermediği yönünde. Kendine yeni bir yol çizen Google'ın kendi ürünleriyle çıktığı yolculukta nasıl bir konuma geleceğini zaman gösterecek.


Teknoloji Haberleri

Yorum