Google yeni Nexus telefonlarını kendisi sızdırdı

Serhat Ramay
180 kere okundu

Teknoloji

Google yeni Nexus telefonlarını kendisi sızdırdı - Teknoloji Haberleri

İki modeliyle akıllı telefon piyasasını sarsan Google Nexus çok yakın zamanda iki yeni model daha çıkarmaya hazırlanıyor.

Google'ın yayınladığı Instagram gönderisinde görünen bu telefon, yeni nesil Nexus akıllı telefon olabilir!

Samsung'un amiral gemisi phablet modeli Galaxy Note 7'nin yanında 2016'nın ikinci yarısında piyasaya sürülecek en heyecan verici modellerden birisi de Google'ın yeni Nexus cihazları. Bazı güvenilir kaynaklardan yapılan yeni sızıntılara göre Google önümüzdeki aylarda iki yeni Nexus modelinin tanıtımına hazırlanıyor.

Android Nougat ile geliyorlar

Her iki modelin de HTC tarafından üretileceği söyleniyor; ki bu da Google'ın en yeni Android 7.0 Nougat yazılımına üst düzey donanımların eşlik edeceği anlamına geliyor.

Şimdiye kadar sadece tahmini tasarımların sunulduğu bu modellere dair Google kazara önemli bir sızıntıya neden olmuş gibi görünüyor. Google Photos için atılan bir Instagram gönderisinde görünen cihazın, yeni Nexus'lardan birine ait olduğuna kesin gözüyle bakılıyor.

Bu yıl itibariyle Google'ın Marlin ve Sailfish kod adlı iki modeli piyasaya sürmesi bekleniyor. Marlin'in Nexus 6P'nin bir devamı niteliğinde olacağı ve metal gövde ve üst düzey donanım özellikleriyle geleceği tahmin ediliyor. Sailfish ise Marlin'le benzer özelliklere sahip olsa da plastik bir gövdeye sahip, görece daha küçük bir cihaz.


Teknoloji Haberleri

Yorum