Gözaltına alınan eski Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz kimdir?

Serhat Ramay
436 kere okundu

Türkiye

Gözaltına alınan eski Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz kimdir? - Türkiye Haberleri

Büyük titizlikle yürütülen FETÖ soruşturmasında Eski Mersin İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz gözaltına alındı. Adil Öksüz ile akraba mısınız sorusu soruldu. Arif Öksüz kimdir?

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Eski Mersin İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Adana'da gözaltına alındı.

Arif Öksüz kimdir?

Alınan bilgiye göre, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma doğrultusunda, 17/25 Aralık süreci sonrasında FETÖ bağlantılı olduğu gerekçesiyle görevden alınarak emekliliğe sevk edilen Eski Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Arif Öksüz kimdir? Adil Öksüz'ün akrabası mı?

Yapılan araştırmada Öksüz'ün Adana'nın merkez Çukurova ilçesi Toros Mahallesi'ndeki evinde bulunduğu belirlendi. Öksüz, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

Adil Öksüz ile akraba mı?

Evinde yapılan aramanın ardından Öksüz, sağlık kontrolü için Adana Adli Tıp Birimine getirildi.

Basın mensuplarının, FETÖ'nün firari "Hava kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen ve kendisi gibi Kahramanmaraşlı Adil Öksüz ile akrabalığının ya da örgüt bağlantısının olup olmadığı yönündeki sorusuna Öksüz, "Akraba olarak hiçbir şeyim olmaz. Adil Öksüz akrabamız değil. Köyümüz de farklı." şeklinde yanıt verdi.

Öksüz, sağlık kontrolünün ardından Mersin'e gönderildi.


Türkiye Haberleri

Yorum