Gözaltına alınan eski YARSAV Başkanı Murat Arslan kimdir?

Serhat Ramay
361 kere okundu

Türkiye

Gözaltına alınan eski YARSAV Başkanı Murat Arslan kimdir? - Türkiye Haberleri

Eski YARSAV Başkanı Murat Arslan kimdir? Neden gözaltına alındı? Büyük bir titizlikle sürdürülen FETÖ operasyonunda eski YARSAV Başkanı Murat Arslan kimdir?

"Cemaat bahane yargıyı biat ettirmeye çalışıyorlar" diyen ve bugün gözaltına alınan eski YARSAV Başkanı Murat Arslan kimdir? 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yayınlanan ilk OHAL kararnamesi ile kapatılan YARSAV’ın eski Başkanı Murat Arslan bu sabah Ankara’daki evinde gözaltına alındı.

FETÖ'nün yargı ayagıyla mücadele edilirken dönemin YARSAV Başkanı Murat Arslan'ın "Yargıya güven kaybı var" türündeki açıklamalarla algı operasyonu yaptığı iddia edilmişti.

Eski YARSAV Başkanı Murat Arslan gözaltında

FETÖ soruşturması kapsamında Sayıştay’daki görevinden de açığa alınan Arslan Emniyet’e götürüldü. YARSAV, ilk OHAL kararnamesiyle 15 üniversite, 35 sağlık kurum ve kuruluşu, 1043 özel öğretim kurum ve kuruluşu, özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, 1229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyon kapatılmıştı.

eski yarsav başkanı murat arslan kimdir

Çoğu Fethullah Gülen Cemaati’yle ilişkili okul ve STK’ları kapsayan listede YARSAV’ın da yeralmıştı.

1604 üyeli YARSAV, 2006’da Ömer Faruk Eminağaoğlu tarafından kurulmuştu.

Eski YARSAV Başkanı Murat Arslan kimdir?

Yargıtay ve Danıştay'ın yeniden yapılandırılması gündemdeyken, Yarsav Başkanı Murat Arslan, "Cemaat bahane, biat etmeyen tüm yargı üyeleri tasfiye ediliyor" demişti.

murat arslan kimdir

1974 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu. Avukatlık stajının ardından 2001 yılında Sayıştay’da Denetçi Yardımcısı olarak göreve başladı. Sayıştay Daireler Kurulu Başraportörlüğü’nde görevli iken, 20.03.2006 tarihinde Anayasa Mahkemesi Raportörlüğü’ne atandı. Halen Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Kamu Mali Yönetiminin Yeniden Yapılandırılma Çalışmalarının Analizi” isimli yüksek lisans tez çalışmalarını yürütmektedir. Çeşitli dergi ve gazetelerde mesleki konularda ve mali hukuk alanında inceleme ve makaleleri yayımlanmış olup halen Sayıştay Dergisi Yayın Kurulu Üyeliğini devam ettirmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Murat Arslan kimdir haberine benzer haberler aşağıda listelenmiştir.

Edvina Sponza kimdir?

Aleyna Tilki kimdir?

MHP yeni grup başkan vekili Erhan Usta kimdir?

Etiketler: yarsavmurat arslan

Türkiye Haberleri

Yorum