Gözaltına alınan Sözcü muhabiri Gökmen Ulu kimdir?

0
477

15 Temmuz darbesinden saatler önce “Sözcü Erdoğan’ı buldu” haberini yapan ve bu nedenle bugün İzmir’de gözaltına alınan Sözcü muhabiri Gökmen Ulu kimdir?

15 Temmuz darbe kalkışmasından saatler önce “Sözcü Erdoğan’ı buldu” haberinin yapılmasını FETÖ’nün işini kolaylaştırmak olarak değerlendiren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Melda Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı vermişti.

Melda Olgun’un ardından haberi yapan Sözcü muhabiri Gökmen Ulu’nun da gözaltına alındığı öğrenildi.

Sözcü muhabiri Gökmen Ulu kimdir?

Soner Yalçın Sözcü muhabiri Gökmen Ulu kimdir sorusunun yanıtını kendi verdi. Gökmen Ulu ile nasıl tanıştığını, “Sözcü Erdoğan’ı buldu” haberini nasıl yaptığını anlattı. İşte Soner Yalçın’ın kalemiden Gökmen Ulu kimdir sorusunun yanıtı.

Tarih: 16 Mart 2013.

Yer: Marmaris.

Grand Yazıcı Mares Otel’de açık oturum yapıyoruz.

(15 Temmuz darbesinin başladığı saatlerde Erdoğan’ın bulunduğu villanın bitişiğindeki otel.)

Konuşmacılar; Atilla Sertel, Mustafa Mutlu ve ben.

Konuşmalarımızı Marmaris TV veriyor.

Panelin moderatörü; Marmaris tv kurucu genel yayın yönetmeni meslektaşımız

Gökmen Ulu.

Genç meslektaşım Gökmen Ulu ile o panelde tanıştık ve birbirimizi çok sevdik. Başarılı gazeteciliğinin karşılığını aldı; önce artı 1 kanalında sonra SÖZCÜ‘de çalışmaya başladı…

Suçlamalar neler?

Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek, cumhurbaşkanına fiili saldırıyı kolaylaştırmak ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyanı kolaylaştırmak.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here