Gruplardan çık primi kap

Metehan Nazlı
143 kere okundu

Beşiktaş

Gruplardan çık primi kap | Futbol - Beşiktaş Haberleri

Beşiktaş yönetimi Şampiyonlar Ligi'nde takımın gruplardan çıkması halinde takıma yüklü miktarda prim dağıtacak.

Siyah Beyazlı ekibin yöneticileri Şampiyonla Ligi'nde son 16'ya kalmaları durumunda UEFA’dan gelecek 5.5 milyon euro performans ödülünün 1.5 milyon euroluk kısmını oyunculara dağıtma kararı aldı. Beşiktaş yarın oynayacağı Benfica maçını kazanırsa hem gruptan çıkma şansını arttıracak, hem de prim kapmaya bir adım daha yaklaşacak.

Şampiyonlar Ligi'nde ve Spor Toto Süper Lig'de başarılı performans sergileyen Kara Kartal, bu performansının ödülünü alacak. Yönetim Devler Ligi'nde gruplardan çıkma durumunda takıma başarı primi dağıtacak. Benfica ve Dinamo Kiev maçlarının ardından gruptan çıkılması halinde futbolculara çok ciddi bir prim dağıtacak olan siyah-beyazlılar bu rakamı şu an açıklamama kararı aldı. Ancak Beşiktaş Ukrayna'da tur biletini alması durumunda futbolcuların cepleri dolacak. Gruptan çıkılması durumunda 5.5 milyon Euro'yu kasasına koyacak olan Beşiktaş, bu miktarın 1.5 milyon Euro'sunu futbolcularına dağıtacak.

Beşiktaşlı yönetim Devler Ligi'nde kazandıkları 3 milyon Euro performans bedelinin yarısını futbolcularına ve teknik ekibe dağıtmıştı. Takımın bu sene Şampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kalması durumunda yönetim futbolculara bir jest yapmayı istediği öğrenildi.

Başkan Fikret Orman takıma motivasyon toplantısı yapacak

Beşiktaşlı yönetim UEFA'dan 5.5 milyon Euro gelmesi durumunda takımın geriye dönük maaşlarını da ödeyecek. Ödemeler konusunda hassas olan Fikret Orman, Benfica maçı öncesi tesislere gelerek takıma bir motivasyon konuşması yapması bekleniyor.

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde para bastı

Beşiktaş, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde şu ana kadar 15 milyon Euro kazandı. Beşiktaş geçen senenin şampiyonu ünvanı ile katıldığı Devler Ligi'nde 12 milyon Euro katılım bedeli parasını kasasına koydu. Geride kalan 4 maçta 1 galibiyet 3 beraberlikle 6 puanı hanesine yazan Kara Kartal, 3 milyon Euro'da performans bedeli aldı. UEFA, galibiyete 1.5 milyon Euro, beraberliklere ise de 500 bin Euro performans ödülü veriyor.


Beşiktaş Haberleri

Yorum