Kutbettin Gülen kimdir? (FETÖ lideri Fethullah Gülen’in kardeşi)

0
43

Gülen’in kardeşi Kutbettin Gülen kimdir? İlk olarak Kaynak Holding’den danışman sıfatıyla 10 bin lira maaş aldığı öğrenildi. Sonrasındaysa hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bugünse güvenlik güçleri tarafından İzmir’de yakalandı. İşte Kutbettin Gülen kimdir sorusunun yanıtı.

Aylar sonra FETÖ lideri Fethullah Gülen’in kardeşi Kutbettin Gülen yeniden gündemde. Bu kez yakalanma haberiyle. Fethullah’a benzerliğiyle dikkat çeken Kutbettin Gülen kimdir? Terör örgütüyle nasıl bir ilişkisi var.

Kutbettin Gülen kimdir?

Ramiz Hoca’nın en küçük oğlu. 11 kardeşlik ailenin en küçüğü. Kutbettin Gülen doğmadan üç kardeşi vefat etmişti. 8 kardeş olarak büyüdüler. 1955 yılında Alvar köyünde doğdu. Babası o köyde imamlık yapıyordu.

10 bin lira maaş

Kutbettin Gülen’in adı Türkiye’de geniş kitleler tarafından ilk olarak 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından duyuldu. FETÖ’ye finans sağlayan şirketlere bir bir kayyum atanırken ortaya garip gerçekleş çıkmıştı. İzmir’deki Kaynak Holding’e kayyum atanınca holdingin Çağlayan matbaasında çalıştır görülen Gülen’in kardeşleri Kutbettin Gülen ve Mesih Gülen’in 10 bin lira maaş aldıkları öğrenilmişti. Garip olan şey ise şu. İki kardeşin de 10 bin lira maaşı bir gün bile işe gitmeden almış olmaları.

Danışman sıfatıyla Kaynak Holding’in İzmir’deki Çağlayan matbaasında çalışan Gülen kardeşlerin işe bir gün bile uğramadan danıman sıfatıyla 10 bin lira maaş aldıkları tespit edildi. Sonrasında Kutbettin Gülen hakkında silahlı terör örgütüne üyelik yaptığı gerekçesiyle yakalama kararı çıkarıldı.

Kutbettin Gülen günler süren istihbarat çalışmalarının ardından İzmir’de kıskıvrak yakalandı. En kısa sürede mahkemeye çıkarılıp yargılanacak.

Kutbettin Gülen’in hayatını daha yakından tanımak istiyorsanız aşağıdaki ‘Geçmişten İzler Kutbettin Gülen’ adlı belgeseli izleyebilirsiniz. Kutbettin Gülen hem kendini hem de Fethullah Gülen’i anlatıyor.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here