Günseli Özaltay ve Bülent Yener serbest bırakıldı

Oğuzhan Hacıoğlu
268 kere okundu

Türkiye

Günseli Özaltay ve Bülent Yener serbest bırakıldı - Türkiye Haberleri

Yaklaşık 3 gün önce başlayan Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyonda gazetede çalışan birçok yazar, gazeteci ve karikatürist gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınmaların ardından bugün ilk serbest bırakılma işlemleri gerçekleşti. Muhsebe Müdürü Günseli Özaltay ve Eski Muhasebe Müdürü Bülent Yener serbest bırakıldı.

Cumhuriyet'e yönelik operasyonda gözaltına alınan Muhsebe Müdürü Günseli Özaltay ve Eski Muhasebe Müdürü Bülent Yener savcılıktan serbest bırakılması sosyal medyada da geniş yer buldu. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 13 kişiden 8'i tutuklanmaları talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilirken, savcılığın tutuklanmalarını istediği isimler şöyle: Kadri Gürsel, Musa Kart, Güray Tekin Öz, Mustafa Kemal Güngör, Turhan Günay, Hakan Karasinir, Önder Çelik, Bülent Utku.

Can Dündar hakkında da gözaltı kararı bulunurken Cumhuriyet Gazetesi eski genel yayın yönetmeninin Almanya'da bulunması nedeniyle adli ibr işlem yapılamadı. Günseli Çzaltay ve Bülent Yener'in serbest bırakılmalarının ardından yarın öğlen saatlerinde bir açıklama yapmaları bekleniyor.

Öte yandan Cumhuriyet Gazetesi'nin önünde bulunun TOMA'lar, polis barikatları ve zırhlı araçlar gazete önünde önlem almaya devam ediyor.


Türkiye Haberleri

Yorum