Günün malı Selahattin Demirtaş

Serhat Ramay
230 kere okundu

Türkiye

Günün malı Selahattin Demirtaş - Türkiye Haberleri

Eski Başbakanı Ahmet Davutoğlu “YPG’yi iki kez vurduk. Fırat’ın Batısına geçerse yine vururuz” dediğinde ona 'Geçecekler. Göreceksin geçecekler. Sen de suyun bu tarafından izleyeceksin. Mal mal izleyeceksin' diye cevap veren Selahattin Demirtaş'ın ne büyük mal olduğu ortaya çıktı.

Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde Türkiye'ye YPG'yi iki kez vurmuş ve Fırat'ın batısına geçmemesi konusuda sert şekilde uyarmıştı. Ancak bu cevaptan en çok rahatsızlık duyan sırtını PYD'ye yaslayan HDP'nin eş başkanı Selahattin Demirtaş olmuştu. Başbakan Davutoğlu'na büyük bir küstahlıkla yanıt veren Demirtaş, geçen yılın ekim ayında "Hala Fırat’ın ötesine, karşısına geçemezsiniz diyor. Geçecekler. Göreceksin geçecekler. Sen de suyun bu tarafından izleyeceksin. Mal mal izleyeceksin. Göreceksin.” demişti. Ancak zaman baba hazretleri gösterdi ki aslında Demirtaş mal derken kendini kastediyormuş.

Selahattin Demirtaş'ın kendi kendini rezil ettiği Türkiye'nin başarılı Cerablus operasyonuyla gün yüzüne çıktı. Pekçok köşe yazarı Selahattin Demirtaş'ı okuyucularına 'mal' olarak lanse etti.


Türkiye Haberleri

Yorum