Hakan Balta milli takım kadrosundan çıkarıldı

Serhat Ramay
161 kere okundu

Futbol

Hakan Balta milli takım kadrosundan çıkarıldı - Futbol Haberleri

Milli takımın en tecrübeli oyuncularından biri olan stoper Hakan Balta sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarıldı.

2018 Dünya Kupası Eleme grubu maçında dün akşamUkrayna ile 2-2 berabere kalan A Milli Futbol Takımımızdan üzücü bir haber geldi. Takımın tecrübeli isimlerinden Galatasaraylı futbolcu Hakan Balta'nın sabah saatlerinde yapılan muayene ve kontrolleri sonrasında AMilli Takım aday kadrosundan çıkarılmasına karar verildi. 33 yaşındaki futbolcunun bugün İzlanda'ya giden kafilede yer almayacağı ve tedavisine kulübünde devam edeceği ifade edildi.

Hakan Balta'nın daha önce geçirdiği bir sakatlığı da bulunan sağ uyluk bölgesine, karşılaşma sırasında aldığı darbe nedeniyle ağrılarının tekrar oluştuğu tespit edildi. Milli futbolcu tedbir amaçlı olarak sağlık heyetinin önerisi ve teknik kadronun onayıyla İzlanda maçı aday kadrosundan çıkarıldı.

Mehmet Topal stoperde görev yapacak

Dünkü karşılaşmaya Ömer Toprak'la birlikte stoper bölgesinde ilk 11'de başlayan Hakan Balta, devre arasında yerini gurbetçi futbolcu Kaan Ayhan'a bırakmıştı. Kaan orta sahada görev alırken, ön liberoda bulunan Mehmet Topal stopere geçmiş ve 90 dakikayı bu görevle tamamlamıştı. Futbol Direktörü Fatih Terim'in, İzlanda karşısında da stoper ikilisini Ömer Toprak ve Mehmet Topal'dan oluşturması bekleniyor.


Futbol Haberleri

Yorum