Hakan Şükür bin pişman! İşte o tweetler

Serhat Ramay
216 kere okundu

Türkiye

Hakan Şükür bin pişman! İşte o tweetler - Türkiye Haberleri

Önce Gülen istediği için AK Parti'den istifa eden 17-25 Aralık sürecinden bu yana FETÖ'ye açık destek olan Hakan Şükür, 15 Temmuz gecesi de kamuoyunda büyük rahatsızlık yaratan paylaşımlarda bulunmuştu. Hakan Şükür dün yayınladığı mesajlarla halktan, hükümeten ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür diledi.

17 Aralık’tan bir gün önce AK Parti’den istifa etti. Seçilmiş Cumhurbaşkanı’na hakaretler ederek FETÖ'cülerin yanında saf tuttu. 15 Temmuz darbesinin yanında yer aldı. “Sokağa çıkmayın, darbeye direnmeyin” mesajıyla FETÖ’cü teröristlerin başarılı olması için elinden geleni yaptı. Darbede şehit olan 251 kişiyi değil, arbede sırasında burunları kanayan FETÖ'cülerin hakkını savundu.

Hakan Şükür Malvarlığına el konulup, ailesinden tutuklamalar başlayınca “ben böyle olduklarını bilmiyordum, Cumhurbaşkanı’nın yanındayım” mesajları yazmaya başladı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hakkında yakalama kararı çıkarılan ve babası bu kapsamda tutuklanan Hakan Şükür sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla geri adım atarak "FETÖ'ye karşıyım Cumhurbaşkanı'nın yanındayım" mesajları verdi.

Öte yandan Hakan Şükür'ün bin pişman olduğu izlenimi yaratan bu mesajları Fetullah Gülen'in imamlarına gönderdiği "Gerekirse bana bile küfredin, meydanlara çıkıp darbeyi kınayın" mesajını hatırlattı.

AİLESİNDEN KİMSENİN FETÖ'YLE BAĞLANTISI OLMADIĞINI SÖYLEDİ

17 Aralık'tan bir gün önce milletvekili olduğu AK Parti'den istifa eden ve her fırsatta teröristbaşı Fetullah Gülen'e kalkan olan Hakan Şükür, ailesinden kimsenin FETÖ ile bağlantısı olmadığını iddia etti. FETÖ'nün yaptıkları karşısında üzgün ve şaşkın olduğunu açıklayan Şükür, darbe girişimini lanetledi ve şehitlere rahmet diledi.

ABD MAHKEMELERİNE GİT DARBENİN ARKASINDA FETULLAH'IN OLDUĞUNU İTİRAF ET!

Hakan Şükür'ün 200 milyon değerindeki gayri menkuluna el konulmasının ardından bu açıklamayı yapması dikkat çekti. Sosyal medya kullanıcıları da Şükür'ün açıklamalarına tepki gösterdi. "Atalay Demirci gibi bizi kandırma" diyen Twitter kullanıcıları "Hakan Şükür eğer samimiyse gitsin ABD mahkemelerinde darbenin arkasında Fetullah Gülen olduğunu, 251 kişinin katililin Pensilvanya'daki alçak olduğunu belgeleriyle itiraf etsin, sonra da gelsin ülkesinde ve adalete teslim olsun" dediler.


Türkiye Haberleri

Yorum