Hakkari Çukurca'da şehit olan askerlerin isimleri kimlikleri belli oldu mu?

Serhat Ramay
1946 kere okundu

Türkiye

Hakkari Çukurca'da şehit olan askerlerin isimleri kimlikleri belli oldu mu? - Türkiye Haberleri

Hakkari Çukurca'da şehit olan askerlerin, yaralanan askerlerin kimlikleri henüz belli olmadı. PKK'lı teröristler Çukurca'da askerlere havan toplarıyla saldırdı. Saldırıda 3 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı. Şehit ve yaralı askerlerin isimleri-kimlikleri henüz netleşmedi.

Şehit haberi bu kez Hakkari Çukurca'dan geldi. PKK'lı teröristler havan saldırısıyla 3 askerimizi şehti etti. Şehit askerlerin isimleri henüz belli değil. PKK saldırkısında 5 asker de yaralandı. Gelen ilk bilgilere göre yaralı askerlerden birinin de durumu oldukça ağır.

Hakkari Çukurca'da şehit olan askerlerin isimleri belli oldu mu?

Gelen ilk bilgilere göre saldırı Çukurca'nın Hisar Dağı bölgesinde gerçekleşti. PKK'lı teröristler havan atışıyla askerlere saldırdı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Çatışma bölgesine çok sayıda da destek ekibinin gönderildiği gelen bilgiler arasında. Öte yandan şehitlerin isimlerinin tespit edilmesi için yoğun çaba harcanıyor.

Hakkari Çukur'da şehit olan askerlerin kimlikleri belli oldu mu? Bu sorunun henüt net değil. Yaralı askerlerin kimliği konusunda da resmi bir açıklama yapılmadı. Şehit askerlerin isimleri-kimlikleri belli olur olmaz bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

işte şehit askerlerin isimleri

Çukurca'da PKK'lı teröristlerce güvenlik güçlerine gerçekleştirilen havanlı saldırıda şehit olan 3 askerden Jandarma Er Barbaros Yılmaz'ın acı haberi Mersin'in Silifke İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düşürdü. Şehit erin teskeresine 3 ay kaldığı ve Hakkari'ye 15 gün önce gittiği belirtildi.

Şehitlerden Jandarma Er Süleyman Aydındağ'ın acı haberi de Uşak'ın Eşme ilçesine bağlı Kolankaya köyündeki ailesini yasa boğdu. 20 yaşındaki şehit Aydındağ'ın babası İbrahim ve annesi Sultan Aydındağ'ı yakınları teselli etmeye çalıştı. Oğlunun 5 aydır vatani görevini yaptığını belirten İbrahim Aydındağ, Vali Ahmet Okur'a sarılarak gözyaşı döktü.

Fenalık geçiren şehidin annesi Sultan Aydındağ'a sağlık ekipleri müdahale etti. Bekar olan şehidin iki kardeşinin bulunduğu, Kayseri Komando Tugayında vatani görevini yaparken geçici görevle Çukurca'ya gittiği öğrenildi.


Türkiye Haberleri

Yorum