Hakkari Dağlıca'da şehit olan askerlerin kimlikleri belli oldu mu?

Oğuzhan Hacıoğlu
537 kere okundu

Türkiye

Hakkari Dağlıca'da şehit olan askerlerin kimlikleri belli oldu mu? - Türkiye Haberleri

Hakkari'den gelen son dakika haberine göre Dağlıca Bölgesi'nde çıkan çatışmada henüz kimlikleri açıklanmayan 3 asker şehit oldu. Şehit askerlerin isimlerinin açıklanmasının ardından haberimizde yer alacak.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı, 4 terörist etkisiz halegetirildi. Sisin etkili olduğu bölgede, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışmalar aralıklarla sürüyor. Bölgede etkili bir şekilde bulunan sisten dolayı operasyonlara hava desteği sağlanamazken PKK'lı teröristlerin sisli havadan faydalanarak bölgeden kaçmaya çalıştıkları dile getirildi. Görüş mesafesinin 20 metreye düştüğü Dağlıca bölgesinde PKK'lıların bilinçli bir şekilde saldırı bu havayı tercih ettikleri ifade ediliyor.

Dağlıca'daki 3 şehit de uzman çavuş

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Hisar Dağı Dağlıca bölgesinde, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 3 askerin de uzman çavuş oldukları belirtildi. Şehit uzman çavuşların yapılacak olan törenin ardından memleketlerine uğurlanacakları kaydedilirken, bölgedeki operasyonlar ise sürüyor.

Öte yandan bölgede Hakkari'nin Dağlıca Bölgesi'nde çıkan çatışma sonucu hayatını kaybeden şehit askerlerin kimlikleri ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Şehit askerlerin isimlerinin açıklanmasının ardından detaylar haberimizin içerisinde yer alacak.

Genelkurmay'dan Dağlıca'daki şehit askerler ile ilgili açıklama

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, çatışmada 3 askerin şehit düştüğü belirtildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"31 Ekim 2016 tarihinde saat 11:15 sularında Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı unsurları tarafından Hakkâri/Çukurca, Hisar Dağı bölgesinde icra edilen operasyon esnasında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Çatışma esnasında 13 terörist (9 terörist ölü, 4 terörist ağır yaralı) etkisiz hale getirilmiştir. Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarıyla desteklenen operasyon şu anda devam etmektedir.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

Dağlıca şehitlerine sosyal medya üzerinden de tepkiler gelirken Hakkari'nin Dağlıca Bölgesi'nde şehit olan askerlerle ilgili atılan tweetlerden bazıları şöyle:

https://twitter.com/GkhnDj/status/793088095621120000


Türkiye Haberleri

Yorum