Hakkari Hisar Dağı'nda 6 asker yaralı

Oğuzhan Hacıoğlu
455 kere okundu

Türkiye

Hakkari Hisar Dağı'nda 6 asker yaralı - Türkiye Haberleri

Hakkari'de Hisar Dağı Bölgesi'nde mayına basan 1 askerin yaralandığı bilgisinin ardından akşam saatlerinde aynı bölgede teröristler tarafından havanlı saldırı gerçekleştiği duyuruldu. TSK'dan yapılan açıklamada bu saldırıda da 5 askerin yaralandığı ifade edilirken yaralı askerlerin tedavilerinin bölge hastanelerinde sürdüğü belirtildi.

Hakkari'nin Çukurca ile Yüksekova ilçeleri arasında bulunan Hisar Dağı bölgesindeki operasyon sırasında mayına basan 1 asker yaralandı. Gelen son dakika bilgisine göre, aynı bölgede PKK’lı teröristler tarafından yapılan havan saldırısında ise 5 asker yaralandı.

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonlar aralıksız sürüyor. Bugün öğlen saatlerinde Çukurca’nın doğusu ile Yüksekovaarasındaki Hisar Dağı bölgesinde operasyonda olan güvenlik güçleri arasında bulunan bir asker, mayına basarak yaralandı. Ayın bölgede bulunan askerlere PKK’lı teröristler, Kuzey Irak tarafından havanla saldırdı. Saldırıda 5 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Öte yandan Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi Umurlu, Gediktepe ve Kamışlı üs bölgelerine PKK’lı teröristler uzun namlulu silah ve havanla saldırı düzenledi. Üs bölgesindeki askerlerin karşılık vermesi üzerine çatışma yaşandı.

Bölgede teröristlerle sıcak temasın sürdüğü ifade edilirken güvenlik önlemlerin in üst seviyeye çıkarıltıldığı bilgisi aktarıldı. Saldırının ardından kaçan PKK'lı teröristleri yakalamak için başlatılan operasyonlar devam ediyor.

Etiketler: hakkaripkk

Türkiye Haberleri

Yorum