Hakkari'deDrone üzerine el bombası yerleştirildi

Alaattin Han
157 kere okundu

Teknoloji

Hakkari'deDrone üzerine el bombası yerleştirildi - Teknoloji Haberleri

Hakkari'de bulunan askeri birliğe inmeye çalışan bir drone'un düşürülmesiyle teröristlerin hain planı son anda engellendi.

Gün geçtikçe değişip gelişmeye devam eden drone yani insansız hava araçları, kullanıcıların eşsiz görüntüler yakalamasını sağlarken maalesef terör saldırıları için de sıkça kullanılmaya devam ediyor. Bunun son örneği Hakkari'de yaşandı.

Suriye'de devam etmekte olan Fırat Kalkanı harekatının 35. gününde, Vukuf bölgesinde bulunan askerlerimize IŞİD tarafından drone ile bomba atılarak saldırı düzenlendi. Terör örgütü PKK tarafından planlanan benzer bir saldırı, Hakkari'de erken müdahale ile önlenebilmişti.

Hakkari'de Drone üzerine el bombası yerleştirildi

Hakkari merkezde bulunan askeri birliğe inmeye çalışan drone, erken fark edilerek askerler tarafından düşürüldü. Düşürülen drone üzerinde yer alan düzenek görenleri şaşkına çevirdi.

Hazırlanan özel düzeneğin içerisine yerleştirilen el bombasının pimini çekmek için, bir motora yer veriliyor. Drone, askeri birlik gibi terör saldırıları için hedef konumunda olan alanlara ulaştığında düzenek teröristler tarafından uzaktan aktif hale getirilmesi gerekiyor.

Harici pil yuvasına takılan bataryadan güç alan düzenek ile pimi çekilen el bombası, kısa bir süre içerisinde patlıyor.

Etiketler: hakkaridrone

Teknoloji Haberleri

Yorum