Hakkımızda

Olmaz tabii. Olmamalı da.

Haberbedava.com sitesini oluştururken bunu düşünmemiş miydik? Düşünmüştük; düşünmüş ve buna tatminkar bir karşılık aramaya başlamıştık.

Bulduk mu?

Hayır!

Haberin bedava olduğuna ya da olması gerektiğine dair bir açıklama çabası gereksiz olur.

Dolayısıyla sitenin isminin çağrışımından yola çıkarak anlamlar üretmeye kalkmanın bir gereği yok!

Bu ismin tercih edilmesinin sebebi, diğerlerinin/benzerlerinin isim tespit ederken duydukları kaygı: Hangi isim daha dikkat çekici olur? Nasıl bir alan daha fazla akılda kalır? Kolayca hatırlanacak bir marka adı nasıl olur?

haberbedava.com”un belirlenmesinde/seçilmesinde başka bir niyet/kaygı/düşünce yoktur!

***

Ama bu siteye emek verenlerin başka kaygıları, düşünceleri, planları tabii ki var:

Haber ve içerik üretiminde hızlı olmak, bu site için de en önemli amaçlardan biri…

Yanı sıra daha özgün içerikler hazırlamak ve paylaşmak en az “hızlı olmak” kadar önemli olacak.

Birbirinden çok farklı görüşler bu sitede kendine yer bulabilecek; neden “Mutlaka en iyi fikir benimkidir!” iddiasında olalım ki, bir başkasının düşüncesinin, politik yaklaşımının, planlarının bizden iyi olma ihtimalini de kabul etmek gerek. Siteyi bu bakımdan farklı düşünenlerin bir arada olabildiği bir platforma dönüştürmek de amaçlarımızdan biri olacak.

Diğerlerinden bir farkımız da olacak: Yaygın/egemen medyadaki tartışmalarla sınırlamayacağız içeriğimizi; zaman zaman bilimsel konulara, popüler olmasa da toplumun dertlerine, sorunlarına, sevinçlerine, coşkularına aracılık eden konulara da yer vereceğiz.

Hak, hukuk, saygı, etik kurallar gözetilmesi gereken ama ayrıca üzerinde durmaya çok da gerek görülmeyen sınırlar olarak her zaman belirleyici olacak…

***

Bunlar haberbedava.com’un hem kendisini tanıtma cümleleri olsun, hem de takipçilerine taahhütleri…

Allah utandırmasın…