Halep'e deprem etkisi yaratan bombalarla saldırı

Serhat Ramay
220 kere okundu

Dünya

Halep'e deprem etkisi yaratan bombalarla saldırı - Dünya Haberleri

Suriye'nin Halep kentine yönelik bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a ulaştı. Saldırılarda onlarca kişi de yaralandı.

Esed'in askerleri Halep'te muhaliflerin kontrolündeki bölgelere deprem etkisi yaratma özelliği olan bombalarla hava saldırısı düzenledi. İlk belirlemelere göre 30 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı.

Deprem etkisi yaratan bombalarla saldırdılar

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden biri olan Babiris Meşal, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, rejime ya da Rusya'ya ait olduğunu düşündükleri savaş uçaklarının, muhaliflerin kontrolündeki Haydariyye semtinde Zeytuniye Caddesi ile Hüllük ve Bustan el-Başa semtlerine ''deprem etkisi'' yaratan bombalarla saldırdığını söyledi

Saldırıda, Haydariyye'de 17, Hüllük'te 7 ve Bustan el-Başa'da 6 sivilin yaşamını yitirdiğini, onlarca kişinin yaralandığını ifade eden Meşal, ''Ruslar son dönemde Halep'te muhaliflerin denetimindeki bölgelere 'deprem etkisi' yaratan bombalarla saldırıyor. Saldırılar sadece sivil yerleşim alanlarına yapılıyor.'' dedi.

Rejimin, Halep'te muhalif güçleri kuşattığı bölgelere, 19 Eylül'den bu yana Rusya ile birlikte artırdığı hava saldırılarında 500'e yakın kişi hayatını kaybederken bin 600'den fazla kişi yaralandı.


Dünya Haberleri

Yorum