Haşa! 'Kur'an'ın eksiklerini Gülen tamamlıyor'

Serhat Ramay
250 kere okundu

Türkiye

Haşa! 'Kur'an'ın eksiklerini Gülen tamamlıyor' - Türkiye Haberleri

FETÖ'nün milli eğitim imamı olduğu tespit edilen MD'nin ifadesinde Fethullah Gülen için 'O Kur'an-ı Kerim'in eksiklerini tamamlıyor' dedi.

FETÖ soruşturması kapsamında Adana’da tutuklanan milli eğitim imamı olduğu öne sürülen M.D'nin verdiği ifadede, "O, Kur'an-ı Kerim'in eksiklerini tamamlıyor. Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur" dediği belirtildi.

ÖRGÜTSEL DOKÜMANLAR ELE GEÇİRİLDİ

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ soruşturması kapsamında Adana’da polis, örgütün milli eğitim ayağında operasyon düzenledi. Gerçekleşen operasyonda 13 kişi gözaltına alınırken, evlerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

FETÖ TALİMATLARI

Polisin bulduğu belgelerde, "Okul sohbetleri, yatılı ev kampları, sohbet grubuyla beraber toplu namaz, yarışma, spor karşılaşmaları, sohbet konusunun yazılı dağıtımı, takviye kurslar, arkadaşları eve götürerek çay ikramı, arkadaşları ziyaret hediyeleşme, gezi düzenleme, kütüphaneleri ziyaret, okul hocalarını sohbete davet etme" talimatları yer alıyor.

NE KADAR HİMMET VE KURBAN DERİSİ TOPLANDIĞI

FETÖ üyelerinin evlerinde yapılan aramada, kimin hangi görevi, kimin ne kadar gazete abonesi yapabileceği, ne kadar himmet ve kurban derisi ile et topladığının da not edilmesinin bildirildiği yazılı talimatlar ortaya çıktı. Zaman Gazetesi’nin tirajını artırmaya yönelik ifadelerin yer aldığı talimatların yanı sıra mahallelere göre aktif üye sayısı, hedeflenen ve yapılan abonelerin miktarlarının kayıt edildiği notlar da ortaya çıktı.

HADİSİ DEĞİŞTİRDİLER

'Sizin en hayırlınız, Kuran'ı öğrenen ve öğretendir' hadis-i şerifinin sadece 'Sizin en hayırlınız Kuran'ı öğrenendir' şeklinde yazılması örgütün Kur'an-ı Kerim'i kendilerince yorumlayarak genç beyinlere empoze edip insanları kazanmaya çalıştığı taktiklerden biri olduğu değerlendirildi.

"GÜLEN İÇİN GÖZALTINA ALINMAK BİR GURURDUR"

Milli eğitim imamı olduğu öne sürülen öğretmenlerden M.D.'nin ,"Fetullah Gülen, Peygamber efendimizden sonra gelen kişidir. O, Kur'an-ı Kerim'in eksiklerini tamamlıyor. Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur" diye ifade verdiği belirtildi.


Türkiye Haberleri

Yorum